İstanbul’da ucuz konutlar hangi ilçelerde?

Konut fiyatlarının her geçen gün arttığı İstanbul’da daha uygun bütçelerle ev alınabilen ilçeler de var. İstanbul’un merkezi noktalarında olmasa da 70-80 bin liradan başlayan fiyatlarla daire bulmak mümkün.

zingat.com 05.10.2015 - 12:08

İstanbul’da ucuz konutlar hangi ilçelerde?

Konut fiyatlarının her geçen gün arttığı İstanbul’da daha uygun bütçelerle ev alınabilen ilçeler de var.

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa, Esenyurt, Gaziosmanpaşa gibi ilçelerde çok fazla inşaat alanı bulunduğunu ifade ederek, “Yani 70-80 bin liradan tutun da milyon dolara kadar daire bulmanız mümkün ama 70-80 bin liraya bulacağınız evlerin sayısı az. Fiyatın bu kadar düşük olmasının nedenleri arasında hisseli tapusu olması, sahibinin acil paraya ihtiyacı olması yer alıyor. Son dönemlerin en uygun ev fiyatları son zamanlarda Arnavutköy’ün biraz kırsal ve merkeze uzak mahallelerinde görülüyor” dedi.

EN UCUZ KONUT SULTANBEYLİ’DE

Remax Türkiye Pazarlama ve Operasyon Direktörü Gökhan Karahan ise ucuz konut için Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Sultanbeyli, Silivri gibi ilçelere dikkati çekiyor. Karahan, “Sultanbeyli İstanbul’da en uygun koşullara sahip semt. Burada 87 bin liraya 100 metrekare 2+1 eve sahip olabiliyorsunuz. Sultanbeyli’yi 100 bin lirayla Silivri takip ederken, Esenyurt’ta evler ortalama 120 bin lira civarında seyrediyor” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...