Konut sektöründe kampanya bereketi

Konut sektöründeki yoğun rekabette öne çıkmak isteyen inşaat yatırımcılarının kimi faizi sıfırladı kimi peşinatı kaldırdı kimi de fiyat indirdi...

NTV Haber 10.05.2016 - 10:12

yeniemlakkonut1.jpg

İstanbul adeta dev bir şantiyeye dönüştü. Hemen her adım başı bir kule vinçe rastlamak mümkün. Özellikle Şubat ayı itibariyle sektör adeta atağa kalktı. Konut üreticileri lansman için yarışa girdi. 

Lansmana özel fiyat ve ödeme seçenekleri ile yeni satışa çıkan konut projeleri arasında hemen her bütçeye ve aile tipine uygun alternatif var. 250 bin TL’ye de daire var 7 milyona da. 

KİMİ FAİZİ SIFIRLADI KİMİ PEŞİNATI KALDIRDI

Arz fazla olsa da talep istenilen seviyede değil. Gerek ülke genelinde yaşaşan terör olayları gerekse de konut kredisi faiz oranları psikolojik sınır olarak tabir edilen birin altına düşmemesi nedeni ile arz bir adım talebin önünde gidiyor. Buna paralel olarak yatırımcılar konut talebini beklemeye alan tüketicileri, sundukları birbirinden cazip kampanyalarla satış ofislerine davet ediyor.  

KAMPANYA REKABETİ

Bunun yanı sıra sektördeki yoğun rekabet de tüketiciye yarıyor. Çünkü her gün yeni bir projenin satışa çıktığı bir pazar koşullarında sadece fiyatla rekabet etmek mümkün değil. Bundan dolayı firmalar kampanya rekabetine girdi. Kimi fiyatı düşürdü, kimi faizi sıfırladı kimi ise beyaz eşyayı hediye etti. Özetle puslu havada da tüketici kazanıyor açık havada da.... Kaynak: Yeniemlak.com

Sayfa Yükleniyor...