EURO 2016 öncesi terör açıklaması

EURO 2016 Organizasyon Başkanı Lambert, "Turnuvanın, terörün hedefi olacağına dair bir bilgi yok" dedi.

Anadolu Ajansı 08.06.2016 - 20:31 | Son Güncelleme : 08.06.2016 - 20:34

EURO 2016 öncesi terör açıklaması

Fransa'nın ev sahipliğinde 10 Haziran-10 Temmuz'da düzenlenecek 15. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) organizasyon başkanı Jacques Lambert, ülkedeki yetkililerden turnuvanın terörün hedefi olacağına dair bir bilgi gelmediğini belirtti.

Lambert, EURO 2016 Genel Direktörü Martin Kallen, UEFA Geçici Genel Sekreteri Theodore Theodoridis ve bazı yetkililer, Stade de France'da hazırlıkların değerlendirildiği bir basın toplantısı düzenledi.

Fransa'da taraftarların maçı güvenli bir şekilde izleyebilmeleri için bütün önlemlerin alındığını belirten Lambert, turnuva hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Organizatörlerin ve Fransız hükümetinin güvenli ve başarılı bir turnuva gerçekleştirme konusunda birlikte hareket ettiğini aktaran Lambert, "Turnuvanın, terörün hedefi olacağına dair bir bilgi yok." ifadesini kullandı. 

Lambert, turnuvanın Fransa'nın terör tehdidi konusunda içinde bulunduğu negatif döngüyü de kıracağını umduğunu vurguladı. 

Kallen de yaptığı açıklamada, taraftarlardan sahalara erken gelmelerini isteyerek, iki kez güvenlikten geçileceğini anımsattı.

Theodoridis ise eski UEFA Başkanı Michel Platini ile ilgili bir soru üzerine, UEFA Etik Komitesi'nin yönetim kuruluna, Platini'nin UEFA'nın bir üyesi olarak değil ancak davetli olarak turnuvaya çağrılmasını önerdiğini belirterek, yönetim kurulunun bu yönde hareket edeceğini düşündüğünü ifade etti. 

Sayfa Yükleniyor...