Gol kralının hayal kırıklığı...

EURO 2016’yı gol kralı olarak tamamlayan Antoine Griezmann, final maçı sonrası yaşadığı hayal kırıklığını anlattı.

Haberler - Ntvspor 11.07.2016 - 09:28

Gol kralının hayal kırıklığı...

Atletico Madrid'in golcüsü karşılaşmadan ders almaları gerektiğini söyledi ve ekledi; "Buradan ders çıkarmalıyız. Gelecekle ilgili de önlemler almalıyız. Portekiz karşısında kale önünde etkili olamadık. 90+4'te direkten dönen bir top vardı." dedi.

Ronaldo’nun maçın erken dakikalarında sakatlanarak oyun dışı kalmasıyla ilgili ise Griezmann, "Portekiz Milli Takımı sadece Ronaldo'dan oluşmuyor. Çok iyi bir defans hatları var. O sayede de bizimle oynayıp maçı da kazandılar" demekle yetindi.

Turnuvada gol kralı olmasını da yorumlayan genç golcü, "Kendi performansımdan memnunum ama gol kralı olmayıp da Avrupa şampiyonu olmayı tercih ederdim" ifadelerini kullandı. 

KAPTAN LLORIS'E GÖRE FİNAL...

Fransa kaptanı ve kalecisi Hugo Lloris, 1-0 yenildikleri Portekiz maçını değerlendirirken, yenilginin nedenini kale önünde yeterince soğukkanlı olmamalarına bağladı.

Saha içerisinde iyi top oynadıklarını söyleyen Lloris, "Portekiz'e oranla daha çok gol pozisyonu yakaladık. Kale önünde yeterince soğukkanlı değildik. Portekiz belki turnuva içerisinde iyi oynamadı ama mental açıdan çok güçlülerdi. Bu turnuvada 90 dakikada tek bir maçı kazandılar. Bu, mental açıdan çok güçlü olduklarını gösteriyor" dedi. 

Kale önünde yeterine soğukkanlı olmadıklarını vurgulayan Lloris, "90+2'de o pozisyonu değerlendirseydik maçı kazanacaktık. Futbol bazen çok acımasız olabiliyor. Utanılacak bir performans ortaya koymadık. Üzgünüz zama önemli dersler çıkarmamız gerekir" ifadelerini kullandı. 

Maçtan yenilgiyle ayrılmalarına rağmen başlarını dik tutmaları gerektiğini vurgulayan deneyimli kaleci, "Turnuva boyunca iyi futbol sergiledik. Bir çok Fransız'ı da mutlu ve gururlu kıldık. Tabii ki mağlubiyeti kabullenmek istemiyoruz ama futbol böyle bir oyun. Bundan ders çıkarıp geleceğe daha sağlam adımlar atmalıyız" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...