NTV

Luka Modric: Türkiye'yi yenebilirsek...

Ntvspor

EURO 2016

Milli Takımımız’ın EURO 2016'daki rakiplerinden Hırvatistan'ın yıldızı Luka Modric, İspanya ile oynayacakları son maç öncesi gruptan çıkmayı garantilemeleri gerektiğini söyledi. Bir diğer Hırvat oyuncu Domagoj Vida ise Türkiye maçıyla ilgili iddialı sözler sarfetti.

Real Madrid forması giyen Hırvat yıldız Luka Modric, Avrupa Şampiyonası'nda çok zorlu bir grupta mücadele edeceklerini söyledi. Gruptan çıkamamalarının büyük bir başarısızlık olacağını vurgulayan Modric; "Türkiye ile oynayacağımız ilk maç çok önemli. Her ne kadar 4 yıl önce ilk maçımızı kazandıktan sonra gruptan çıkamasak da Türkiye'yi yenebilirsek işimiz kolaylaşır" dedi.

Güçlü İspanya ile gruptaki son maçlarını oynayacaklarını hatırlatan Modric; "İspanya turnuvadaki en güçlü ekiplerden biri. 4 yıl önce onlara karşı çok iyi mücadele etmiş; ancak kaybetmiştik. İşimizi bu maça bırakmamalıyız. Umarım İspanya karşısına gruptan çıkmayı garantilemiş olarak çıkarız" diye konuştu.

Hırvatistan, EURO 2012'ye İrlanda karşısında aldığı 3-1'lik galibiyetle başlamış; ardından İtalya ile 1-1 berabere kaldıktan sonra İspanya'ya 1-0 yenilerek turnuvaya grup sürecinde veda etmişti.

“TÜRKİYE’DEN DAHA İYİYİZ”

Bir diğer Hırvat futbolcu Domagoj Vida ise Modric kadar temkinli değildi. Türkiye'den daha iyi bir takım olduklarını savunan Vida; "Türkiye kontraataklarda ve duran toplarda etkili. Bizde ise her an maçın kaderini değiştirebilecek oyuncular var. Türkiye'den daha iyi takımız. Ancak bunu sahada da göstermeliyiz" dedi.

İlişkili Haberler

İlişkili Haberler

ETİKETLER