Renault'dan Cenevre'de 2 dünya prömiyeri

Anadolu Ajansı

Renault, Cenevre Otomobil Fuarı'nda Yeni SCENIC ve Yeni Megane Sport Tourer modellerinin dünya prömiyerini yapıyor.

 • 1

  Renault, Cenevre Otomobil Fuarı'nda Yeni SCENIC ve Yeni Megane Sport Tourer modellerinin dünya prömiyerini yapıyor.

  CENEVRE'DE ŞOV BAŞLIYOR

 • 2

  1996 yılında birinci nesil Scenic ile ilk çok amaçlı kompakt Van'ı (MPV) icat eden Renault, aradan geçen 20 yılın ardından bu kavramı yeniden tanımlıyor. Yeni SCENIC, sunduğu sürüş keyfi ve seyahat esnasında tüm aile bireylerine sağladığı konfor açısından modern ve iddialı bir MPV olarak biliniyor. Yeni model, tasarımı, tüm seride yer alan 20 inçlik jantlar ve bu segmentte daha önce görülmemiş çift renk uygulaması ile alışılagelmiş MPV'lerden ayrılıyor.

 • 3

  Modülerliği yepyeni bir düzeye taşıyan ve arka koltuklarda kullanılan One Touch Folding sistemi de dahil olmak üzere günlük araç kullanımını daha kolay hale getiren Yeni SCENIC, Yaya Belirleme Sistemli Acil Durum Fren Destek Sistemi'nin (AEBS) standart yer aldığı ilk kompakt MPV olma özelliği taşıyor.

 • 4

  Yeni Grand SCENIC ise yaz aylarından önce gün yüzüne çıkacak ve her iki araç da yıl sonundan önce Avrupa'da satışa sunulacak.
 • 5

  Yeni Megane Sport Tourer ise bir dizi bagaj düzenleme seçeneği sunan modüler bir iç mekanını, segmentinin en iyi yük uzunluğu ile bir araya getiriyor. Yeni Megane Sport Tourer GT de büyük bir taşıma kapasitesine, dört tekerlekten manevra sistemli 4CONTROL teknolojisine ve Renault Sport imzası taşıyan bir stile sahip. Megane'ın bu iki versiyonu eylül ayında satışa çıkacak.

 • 6

  Renault, 10 yeni modelin lansmanını içeren 2015/2016 ürün atağı kapsamında Cenevre Otomobil Fuarı'ndaki standında Avrupa pazarlarının en genç serisi ile 4CONTROL ve MULTI-SENSE teknolojisi, Hybrid Assist, modüler iç mekanlar, yeni SCENIC'teki en yeni sürüş yardımcıları, R-LINK 2 ve R240 motor olmak üzere 6 inovasyonu sergiliyor.

 • 7