Bel incelten, kalça sıkılaştıran egzersizle fit görünün

ntv.com.tr

Fit ve güzel bacaklara, düz bir karına, sahip olmak için ciddi anlamda mesai harcayan çok sayıda insan var. Çünkü bunun için sadece fazla kilolardan kurtulmak yetmiyor, doğru teknikle egzersiz de yapmak gerekiyor.

 • 1

  Fitness Eğitimeni Samantha Clayton, "Arzu etiğiniz görünüme kavuşmak ve fiziğinizi güçlendirmek için kendinize zaman ayırın. Hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak için her gün egzersiz yapın" önerisinde bulunuyor.
 • 2

  Clayton’ın beli incelten, kalça ve bacakları sıkılaştırmaya yardımcı olan gün gün egzersiz programı şöyle:
 • 3

  PAZARTESİ 

  30 dakika eğimli yüzeyde koşu ve yürüyüş
  Eğimli yüzeyde koşmak ya da yürümek, kalça ve arka bacaklarınız için ağırlık çalışmak gibidir, bu bölgeleri toplar ve sıkılaştırır. Kardiyovasküler egzersiz olduğu için de yağ yakmanızı sağlar.

 • 4

  SALI 

  Squat, lunge, mountain climber ve step up egzersizleri
  Güçlü bacak kaslarına, hayal ettiğiniz fit ve sıkı vücuda sahip olmanıza yardım edecek bu egzersiz hareketlerinin her birini 15’er kez 4 set halinde yapın. Zamanla elinize su şişeleri ya da dambıl alıp alıp hareketleri bu ağırlıklarla yapın.

 • 5

  ÇARŞAMBA 

  Dinlenme ve esneme günü
  Dinlenme egzersiz kadar önemlidir. Bu süreçte vücudunuz kendi kendini onarır. Dinlenme günlerinde esneme hareketleri yapmanız ise ağrıyan kaslarınızı rahatlatacaktır.

 • 6

  PERŞEMBE 

  Intevral antreman
  Intevral antreman kısa sürede yağ yakıp sonuç almak için muhteşem bir yoldur. Dizleri karna çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama, ip atlamadan oluşan her bir hareketi sırayla 45 sn boyunca yapın ve 15 sn dinlenin. Bunu 30 dakika boyunca tekrarlayın.

 • 7

  CUMA 

  Aktif dinlenme günü
  Sabit egzersizler yağ yakmanıza destek olur. Hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktivite ile stres atmanızı sağlar. Bisiklete binin, yüzün ya da yürüyün. Yavaş hızda 1 saat boyunca spor yapın.

 • 8

  CUMARTESİ 

  Yoğun antereman günü
  Cumatesi günü yoğun spor yapın. Bacak ve karın bölgenizi çalıştıracak egzersizler tercih edin. Kendinizi bir hafta önceki antemanlarınızdan daha fazlasını yapmak için motive edin. Tavsiyem sevdiğiniz ancak limitlerinizi biraz zorlayacak egzersizler seçmeniz. Ancak sakatlık yaşamamak adına kendinizi fazla zorlamamanızı ve dikkatli olmanızı öneririm.

 • 9

  PAZAR

  Dinlenme
  Bu egzersiz programını, dengeli beslenme ile destekleyerek 6 hafta boyunca uygulayın. Kısa zamanda dengeli, sıkı ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız. Zaman zaman zor gelebilir ama sıkı ve sağlıklı bir vücudu, kolay yollla elde edemeyeceğinizi unutmamanız lazım. Sağlığınıza her zaman öncelik verin, unutmayın güzellik sağlıktan gelir.

 • 10