Cilt bakımının tam zamanı

ntv.com.tr

Yaz yavaş yavaş yerini sonbahara bırakıyor. Yaz boyunca maruz kaldığınız güneş ışınlarının cildinizi yaşlandırdığını unutmayın. Uzmanlar, yazın güneşten yıpranan cilde ihtiyacı olan bakımı yapmak için sonbahar aylarının en iyi zaman olduğunu söylüyor.

 • 1

  Sonbaharda yapılacak cilt bakım uygulamalarıyla ilgili merak edilenleri anlatan Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Güneri, doğal bir görünüm için doğru cilt bakımı yapılmasının önemine işaret etti.
 • 2

  Dr. Güneri’ye göre, yazın yıpranan cildi canlandırmak ve kışa hazırlamak için sonbaharda yapılabilecek uygulamalar:

 • 3

  PEELİNG İLE SOYULUN

  PEELİNG İLE SOYULUN

  Cildinizde kırışıklık, leke, akne izleri veya mat bir görünüm oluşmuşsa deriye kimyasal solüsyon sürülerek üst tabakanın soyulması ve derinin kendini yenilemesi işlemi olan “peeling” uygulaması yaptırabilirsiniz. Meyve asitli peeling ve enzim peeling tarzındaki uygulamalarda yoğun soyulma olmaz ve günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.
 • 4

  LEKELERE KARŞI MEZOTERAPİ

  LEKELERE KARŞI MEZOTERAPİ

  Mezoterapi yüzde, dekolte bölgesinde ve ellerde gelişen leke ile kırışık gibi sorunların azalmasını sağlıyor. Mezoterapi ciltteki kurumalar için uygun ürünlerin, direkt enjeksiyonlarla cilt içine verilmesi işlemi olarak tanımlanıyor. Bu yöntemle cildin kaybettiği nem, vitamin, aminoasit ve mineral desteği yapılmış oluyor. 2-3 hafta aralıklarla 3-5 seansla gerçekleştirilen bu uygulama hem cildi canlandırıyor, hem de içeriğindeki uygun ürünlerle ciltte sıkılaşma ve renginde düzelme sağlıyor. İçeriğindeki hyaluronik asit ve vitamin kompleksleri ile aynı zamanda kırışıklıklarda etki gösteriyor.
 • 5

  GÜNEŞ LEKELERİNDEN 2 SEANSLA KURTULUN

  GÜNEŞ LEKELERİNDEN 2 SEANSLA KURTULUN

  Kriyoterapi ile yüz ve ellerdeki yaş lekeleri sorunu gideriliyor. Güneş sonrasında ortaya çıkan ya da artan, lentigo adı verilen kahverengi lekelere uygulanan sıvı nitrojen ile bu problemden 2 seansta kurtulmak mümkün oluyor.
 • 6

  CİLDİNİZ PRP İLE CANLANIYOR

  CİLDİNİZ PRP İLE CANLANIYOR

  PRP, kişinin kanından elde edilen trombosit adlı hücrelerin ve büyüme faktörü içeren zengin plazma sıvısının cilde küçük enjeksiyonlarla uygulanmasıdır. Bu yöntem ciltteki dolaşımı arttırıyor, kollajen ve hyaluronik asit üretimini tetikliyor. Bu sayede de cildi canlandırıyor, yeniliyor ve lekelere neden olan reaksiyonu baskılıyor. PRP, 2-3 haftada bir 3-6 seans olarak uygulanıyor.
 • 7

  LAZER MEVSİMİ GELDİ

  LAZER MEVSİMİ GELDİ

  Sonbahar, Co2 fraksiyonel lazer için uygun bir zaman. Bu lazer tipi ciltte oluşturduğu kontrollü hasarlama ile kollajeni yeniden yapılandırarak, gözeneklerde küçülme, kırışıklıklarda azalma sağlıyor, ayrıca cildi yeniliyor ve renk bozukluklarını düzenliyor. Cilt bakımında yaz mevsimi sonrasında kırışıklık, lekelenmeler, cilt sarkmaları, akne izleri için yüz güldürücü sonuçlar veriyor ve güneş hasarı lezyonları olan aktinik keratozlarda sorunu çözüyor.
 • 8