'15 Temmuz Hain Darbe Girişimi' fotoğraf sergisi

Medya İşçileri (Medya-İş) Sendikası ve AA iş birliği ile hazırlanan "15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" fotoğraf sergisi, Metro Sanat Galerisi'nde başkentlilerin ziyaretine açıldı.

 • 1

  Kızılay Metro Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışında konuşan Medya-İş Sendikası Genel Başkanı Gürsel Eser, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşananları, AA foto muhabirlerinin fotoğraflarıyla gözler önüne sererek, kamuoyunun hafızasını taze tutmayı amaçladıklarını belirtti.
 • 2

  Darbe girişimi gecesi bir halk kahramanlığı sergilendiğini anlatan Eser, "Halk bu yanlışa, hainliğe 'dur' dedi. Halkın yanı sıra o gece üyelerimiz, AA ve diğer medya kuruluşları özveriyle çok büyük katkı ve emek sarf etti" dedi.
 • 3

  "O karanlık gecede baskına uğrayan televizyon kanalları, gazeteler, ajanslar görevlerinin başından ayrılmadan kamuoyunu bilgilendirdiler" ifadesini kullanan Eser, el birliğiyle darbe girişiminin önlendiğini kaydetti.
 • 4

  Serginin bir hafta boyunca halkın ziyaretine açık kalacağını bildiren Eser, "15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" fotoğraf sergisini İstanbul'da da açacaklarını ifade etti.
 • 5

  Konuşmanın ardından, Eser ile açılışa katılan AA Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel, sendika yöneticileri ve üyeleri, HAK-İŞ Konfederasyonu Kadın Komitesi üyeleri ve ziyaretçiler sergiyi gezdi.
 • 6

  Ahmet Sel, darbe girişiminde yaşananlar ile sonrasındaki Türkiye'nin dört bir yanındaki demokrasi nöbetleri ve 7 Ağustos'da Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne dair fotoğrafların hikayelerini ziyaretçilere anlattı. Sergide, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in katıldığı bir tatbikata ait fotoğraflar da yer aldı.