2018'in en beğenilenleri seçildi

21 ülkede aynı anda gerçekleşen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Yılın Bileti” oylamasında 2018’in en beğenilenleri kültür, sanat ve eğlence tutkunları tarafından seçildi. Ödüller, UNIQ İstanbul’da gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Yılın En Beğenilen Erkek Sanatçı Edis, En Beğenilen Kadın Sanatçı ise Sıla oldu. İşte detaylar ve diğer kategorilerde yılın beğenilen isimleri...

 • 1

  Sanatseverler, 5-11 Kasım tarihleri arasında bir hafta boyunca Biletix’in internet sitesinden 2018 yılında gerçekleşen etkinlikler arasından oylama yaparak "Yılın Bileti" oylamasını gerçekleştirdi. 2018’in en beğenilen erkek sanatçısı, enerjik sahne performansı ve popüler şarkılarıyla Edis olurken, en beğenilen kadın sanatçısı ise aynı dalda geçen senenin de galibi olan Sıla oldu.
 • 2

  Son 3 yıldır yılın erkek sanatçısının Tarkan olduğu oylamada bu yıl halk oylarıyla Edis en beğenilen erkek sanatçı seçildi. Geceye katılarak ödülünü alan Edis, ‘Şarkılarınız dinlenebilir, radyoda denk gelinebilir, bir gün de ünlü olabilirsiniz ama eğer bir kitle sizin biletinizi almak için emek harcıyorsa o zaman gerçek bir yoldasınız demektir benim için o yüzden herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi.
 • 3

  En beğenilen kadın sanatçı seçilen Sıla’ nın ödülünü ise geceye katılan menajeri Serkan Güney aldı.
 • 4

  Nick Cave, Shakira, Massive Attack gibi birbirinden ünlü dünyaca isimlerin de ağırlandığı 2018’de, en beğenilen yabancı sanatçı müzik türlerinin sınırlarını zorlayan, farklı ve yenilikçi tarzını İstanbul’da Türk hayranlarıyla paylaşan Imagine Dragons oldu.
 • 5

  Festival tutkunlarının favorisi ise bu yıl ilk kez düzenlenen GezginFest Van olarak belirlendi.
 • 6

  Sahne sanatları kategorisinde tiyatro severlerin en beğendiği oyun, dünyaca ünlü aynı adlı romandan uyarlanan 39 Basamak olurken, en beğenilenmüzikal, bir film olarak tanınan ve müzikal versiyonu en az beyazperdedeki hali kadar sevilen Ghost the Musical seçildi.
 • 7

  En beğenilen stand-up/komedi sanatçısı dalında birinciliği, sosyal medyadaki başarısını sahnelere taşıyan Kaan Sekban aldı.
 • 8

  Katılımcıların en beğendikleri mekanlar ise Zorlu PSM, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi ve KüçükÇiftlik Park oldu.
 • 9

  Global sonuçlara bakıldığındaysa, k-pop’un dünyada fırtına gibi estiği onaylandı ve popüler müzik dinleme uygulamalarında şarkıları bir milyardan fazla indirilen ilk Güney Koreli müzik ekibi olan BTS zirveye oturdu.
 • 10

  Oylamaya katılan sanatseverler, sadece bu yılın en beğenilenlerini seçmekle kalmadı, aynı zamanda 2019’da sahnede görmek istedikleri performansları da paylaştı. Paylaşılanlar arasında Tarkan, Zeytinli Rock Festivali, Tom Odell,Fazıl Say ve Türk izleyicisinin yıllardır sabırla beklediği Coldplay zirvede yer aldı.