2018'in en iyi dizi karakterleri

Altın çağını yaşayan televizyon, izleyiciyi birbirinden renkli ve etkileyici karakterlerle tanıştırmaya devam ediyor. Bu yıl da gelenek bozulmadı; televizyon ekranları çok iyi yazılmış ve oynanmış bir dizi karaktere ev sahipliği yaptı. İşte whatculture'ın sıraladığı 2018’de tanıştığımız en iyi 10 karakter

 • 1

  Barry / Barry

  Bu yılın en ilgi çekici komedi dizilerinden biri olan Barry, yaratıcısı ve başrolü Bill Hader’ın performansıyla zirve yapıyor. Hader dizinin hem komedi hem de dram duygusunu büyük bir ustalıkla seyirciye geçiriyor.


 • 2

  Supergirl / Brainiac 5

  Supergirl’ün sezon ortası prömiyerinde görünen Brainiac 5, müthiş zekası ve yetenekleri sayesinde ekibe sonsuz yardımda bulundu. Karakter aynı zamanda mizahi anlamda unutulmaz anlara da imzasını attı.

  zel şey.
 • 3

  The Handmaid's Tale / Eden

  June ve Nick’in arasına giren karakter sezon başında diziye girdiğinde çoğu hayranın antipatisini topladı. Ancak son derece incelikli bu karakterin sezon sonunda ne denli güçlü bir savaşçı olduğunu keşfettik.
 • 4

  Preacher /Marie L'Angelle

  Anakarakter Jesse Custer’a yaşattıklarını düşündüğümüzde sadist büyükanne Marie L'Angelle’in nasıl bir karakter olarak diziye dahil olacağı büyük merak konusuydu. Nitekim Betty Buckley’nin olağanüstü performansının da yardımıyla karakter hayranları hayal kırıklığına uğratmadı.
 • 5

  Pose / Blanca

  Yılın en çok konuşulan yapımlarından olan Pose, birçok sağlam karaktere ev sahipliği yapsa da başkarakter Blanca bunlar arasında en çarpıcı olanı.
 • 6

  Gotham / Jeremiah Valeska

  Dizide birkaç sezondur Jerome Valeska karakteriyle fırtınalar koparan Cameron Monaghan bu sezon karakterin ikiz kardeşi Jeremiah Valeska rolüne büründü. Hem Monaghan’ın performansı hem de Jeremiah karakterinin ustalıkla kaleme alınması büyük övgü topladı.

 • 7

  The Split / Hannah Stern

  BBC yapımı hukuk dizisinin anakarakteri fazlasıyla zeki, zarif ve şık... Müvekkilleri için var gücüyle mücadele eden karakterin en iyi tarafı ise hayatının kusursuz olmadığını görmemiz.

 • 8

  Patrick Melrose / Patrick Melrose

  Benedict Cumberbatch'in eşsiz bir performansla hayat verdiği Patrick Melrose, 2018 ekranının en katmanlı karakterlerinden biri.

 • 9

  The Assassination Of Gianni Versace /Andrew Cunanan

  Görsel dili ve üst seviye senaryosuyla dikkat çeken The Assassination of Gianni Versace, Versace’nin katili Andrew Cunanan’ı fazlasıyla katmanlı bir karakter olarak karşımıza çıkarıyor.


 • 10

  Sharp Objects /Camille Preaker 

  Bu yıla damgasını vuran dizilerden Sharp Objects, karakter yaratımı anlamında bir ders niteliğinde. Camille Preaker rolündeki Amy Adams'ın usta işi performansı ise dizinin başına gelen en