Avengers: Endgame'de seyirciyle buluşan sürpriz karakterler (Dikkat: Spoiler)

Avengers: Infinity War'da küle dönüşen birçok kahramanı Avengers: Endgame'de görmeyi beklemiyorduk ve bu doğal bir durumdu. Ancak görmeyi hiçbir şekilde beklemediğimiz Marvel Evreni karakterlerini birer birer görmüş olmak bu evrenin büyüklüğünü bizlere bir kez daha hatırlattı. Varlıklarını unuttuğumuz, önemsemediğimiz, ölmüş olan ya da sevdiğimiz ancak çok az görme imkanı bulduğumuz neredeyse herkes Avengers: Endgame'de yer alarak bizleri şaşırttı. İşte o karakterlere hep birlikte göz atalım... (NOT: Spoiler, bir eserin konusu veya detayları hakkında bilgi veren; eser okunmadan, dinlenmeden veya izlenmeden önce öğrenilmesi durumunda alıcının eser ile ilgili düşüncelerini veya alacağı hazzı etkileyebilecek açıklama veya ipucu)

 • 1

  The Ancient One
  The Ancient One olarak anılan karakter, bilindiği üzere Doctor Strange filminde ölmüştü. Ancak Sonsuzluk Taşları'ndan birinin onda olması nedeniyle Hulk, onun peşine düşmüştü. Ölümüne üzüldüğümüz kişilerden biri olması da duygusal bir ana neden oldu.

 • 2

  Peggy Carter

  Captain America ile Peggy Carter'ın arasındaki duygusal ilişki hepimizin kalbini kırmıştı. Steve Rogers'ın dondurularak modern dünyaya gelmesi ile bu ilişki tamamen kopmuştu. Captain America: Winter Soldier filmiyle de Peggy'nin ölümüne tanık olmuştuk. Ancak Endgame'de Steve ve Tony'nin geçmişe gitmesiyle Peggy'yi yeniden görme imkanı yakaladık.

 • 3

  Crossbones
  Gerçek adı Brock Rumlov olan Crossbones'u meşhur asansör sahnesi aracılığıyla yeniden gördük. Hydra çalışanlarından biri olan Crossbones, bu kez Captain America'ya saldırma imkanı bulamadı. Çünkü Steve buna önceden hazırlıklıydı...

 • 4

  Jarvis
  Agent Carter dizisinde Peggy Carter'ın en sadık dostu ve yardımcısı olan Jarvis, Endgame'de görmeyi beklemediğimiz isimlerden biriydi. Onu, Howard Stark'ın yardımcısı olarak birkaç saniyeliğine de olsa görme imkanı yakaladık.
 • 5

  Howard Stark
  Iron Man ve Captain America'nın 1970'li yıllara gittiği sahnelerde Tony Stark, babasıyla karşılaşmış ve ona sezdirmeden özlem gidermişti. Ancak Howard Stark rolünü Agent Carter dizisinde olduğu gibi Dominic Cooper'ın canlandırması bekleniyordu. • 6

  Harley Keener
  Iron Man 3'te Tony'yi bir süre misafir eden Harley, Endgame'de siz fark etmeseniz de göründü. Iron Man'in cenazesine katılan Harley, artık yetişkin bir birey olarak cenazenin arka saflarında yerini almıştı.


 • 7

  ane Foster
  Thor ile arasında duygusal bir bağ olduğunu bildiğimiz Jane Foster'ı görmeyi beklemiyorduk. Aslında Natalie Portman bu rol için geri dönmek istemiyordu. Ancak sözleşme gereği dönmek zorunda kaldı.

 • 8

  Frigga
  Thor'un annesi olan Frigga'nın yeniden karşımıza çıkması, Thor için duygusal anlara neden oldu. Önce annesiyle karşılaşmaktan kaçınan Thor, tabii ki buna engel olamadı. Ancak biz yine de diyaloglu bir sahnenin olmasını beklemiyorduk.

 • 9

  Alexander Pierce
  Captain America: Winter Soldier filminde Shield'ın başındaki isim olarak gördüğümüz Alexander Pierce'ı bir kez daha görme imkanı bulduk. Hydra yöneticisi Pierce, Nick Fury'yi karalamaya çalışmıştı ve onun tarafından da öldürülmüştü.

 • 10

  Jack Rollins
  Jack Rollins, Captain America: Winter Soldier'da onu öldürme planının önemli bir parçasıydı. Ancak Captain America asansör sahnesinde Rumlov'u durdurduğu gibi Rollins'i de engellemeyi başardı. 'Hail Hydra' sözlerini fısıldayan Captain, Rollins'i kandırdı...

 • 11

  Jasper Sitwell
  Sitwell, bilindiği üzere Shields'daki Hydra yapılanmasını temsil ediyordu. Shield'ın içerisinde önemli bir statü sahibi olan Sitwell'in en önemli hedeflerinden biri Iron Man'i gözetlemekti. Ayrıca Erik Selvig ve Jane Foster'ın araştırmalarına el koymasıyla da hatırlanıyordu. Avengers: Endgame'de karşımıza çıkmasını beklemediğimiz isimlerden biri oldu.