Ayşen Gruda ile Yılmaz Gruda boşandıktan 40 yıl sonra el ele

Yıllar önce boşanan ünlü sanatçılar Ayşen Gruda ile Yılmaz Gruda çifti, kızları Elvan Gruda'nın uyarladığı tiyatro oyunu ile 40 sene sonra bir araya geldi.

 • 1

  Usta tiyatro sanatçısı Ayşen Gruda'nın süpervizörlüğünü yaptığı Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, sezona Eugene Labıche'nin 'Ara ki Bulasın' adlı oyunu ile başladı. Yılmaz Gruda ile Elvan Gruda'nın uyarladığı ve sahneye koyduğu iki perdelik komedi oyunu unutulmaz anlara da sahne oldu.
 • 2

  Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyun, yıllar önce boşanan usta oyuncular Ayşen Gruda ile Yılmaz Gruda’yı, bir araya getirdi. Oyun sonunda ikili sahnede el ele tiyatro severleri selamlarken, salonu dolduran kalabalık da usta oyuncuları ayakta alkışladı. 40 yıl sonra kendi projesi ile anne ve babasını bir araya getiren Elvan Gruda ise gözyaşlarına hakim olamadı.
 • 3

  Yılmaz Gruda şu açıklamayı yaptı: “Duygulandım elbette ki. Bu da o güzelim varlığın, kızımın dediği gibi Ayşen hanımın 40 yıldır saklıyormuş o dileği. Birden bire böylesi bir beraberliği Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin tanıdığı imkan ile oluşması güzel. O kadar sene sonra bir araya geliyorsun ve güzel bir şey. Bir araya gelmek vardı. Sadece vardı ama bir de onu taçlandırdık beraberce."
 • 4

  Ayşen Gruda ile ilerleyen dönemlerde başka projelerde yer almak isteyip istemediği sorusuna ise Yılmaz Gruda, “Teklif edilirse neden olmasın. Güzel bir başlangıç. Sanıyorum belediye başkanı da çok sanata düşkün, sanata yer veren bir başkan. Dolayısıyla bunu sürdürecektir. Bir duayen var Ayşen Gruda, birlikte güzel şeyler kotaracaklarına inanıyorum."
 • 5

  Kızının projesi sonrasında Yılmaz Gruda ile 40 yıl sonra yan yana gelen Ayşen Gruda ise şunları dile getirdi: “Hiçbir çocuk anne ve babasının ayrılmasını istemez. Meğerse Elvan bunu hiç istememiş. 40 yıl küçük kızın dileğiyle yaşamış. Biz de buraya geldik. Ben ve babası onun dileğini yerine getirdik. Ben iki sene burada süpervizörüm. Tabi bu ilk oyun. Birçok oyunlar çıkacak. Hazır elimizde. Ben çok profesyonel bir insanım. Elvan da babasıyla beraber çalışıyor. Onlar adapte ettiler, uyarladılar ve koydular sahneye. Ben de sizin gibi ilk kez seyrettim ve çok beğendim."