BBC Earth’ün yeni belgesel dizisi Soylar (Dynasties) başlıyor

Dünya çapında ses getiren işlere imza atan, ödüllü Planet Earth II ve Blue Planet II belgesellerinin de yapımcısı BBC Stüdyoları Doğa Tarihi Departmanı’nın yeni belgesel dizisi Soylar, nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan beş hayvan türünün peşine düşüyor...

 • 1

  Bol ödüllü, dünyaca ünlü BBC Stüdyoları Doğa Tarihi Departmanı’ndan çıkan ve ‘Belgesellerin efendisi’ Sir David Attenborough’nın seslendirdiği Soylar, çok sevilen ama nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan beş hayvan türünü mercek altına alıyor. Sinematik ve duygu yüklü yapım, güçlü anlatımıyla fark yaratacak, çığır açacak bir doğa belgeseli.

  SOYLAR (DYNASTIES) FRAGMANI - İZLE

 • 2

  Aileler, liderler ve kahramanlar… Her bir canlı hayatta kalmak ve ailesini korumak için amansız mücadele veriyor.

  SOYLAR (DYNASTIES) FRAGMANI - İZLE

 • 3

  Güneydoğu Senegal’de, Sahra’nın kıyısında hiyerarşideki yeri ve hayatta kalmak için savaş veren bir şempanze. Antarktika’da çetin bir kışa hazırlanan penguenler.

  SOYLAR (DYNASTIES) FRAGMANI - İZLE

 • 4

  Kenya’da, erkeklerin dışladığı, güçlü bir dişi aslan. Kuzey Zimbabve’de anne-kız Afrika yaban köpeklerinin kavgası.

  SOYLAR (DYNASTIES) FRAGMANI - İZLE

 • 5  Hindistan’da yavrularını düşmanlara ve insanlara karşı korumaya çalışan bir dişi kaplan. Soylar, izleyiciye bu büyüleyici hayvanların yaşantısına yakından tanıklık etme, benzersiz ayrıntıları görme fırsatını sunuyor.
 • 6

  Dramatik ve çarpıcı. Tıpkı Planet Earth II ve Blue Planet II gibi Soylar da hayvanlar aleminin kapısını aralıyor, vahşi doğanın bir parçası olmanın ne demek olduğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.
 • 7

  Şempanzeleri konu alan ilk bölüm 22 Kasım, Perşembe (çarşambayı perşembeye bağlayan gece), saat 00:00’da başlıyor. Her biri bir saatten oluşan 5 bölüm, her perşembe saat 00:00’da yayınlanacak. Bölüm tekrarları ise her cuma 18:10 ve her cumartesi 20:00’de ekranlara gelecek.
 • 8

  BBC STUDIOS Hakkında
  Özünde İngiliz yaratıcılığını taşıyan küresel içerik şirketi BBC Studios, BBC Group’un ticari iştiraklerinden biridir. 2018 Nisan’ında BBC worldwide ve BBC Studios’un birleşmesiyle hayata geçen şirket, içerik geliştirme, yapım, satış ve ilgili finansman işleri gibi sürçeleri yürütüyor. BBC Studios’un ödüllü İngiliz yapımları, uluslararası arenada zengin bir janr ve uzmanlık alanına yayılmış durumda. Şirketin 6’sı İngiltere merkezli prodüksiyon merkezi olmak üzere dünya çapında 22 ofisi ve 9 ülkede de ortaklıkları bulunuyor. Yılda 2500 saatlik içerik üreten şirket İngiliz yaratıcılığının dünya genelinde yayılmasında ve Birleşik Krallık'ın içerik üretimindeki bağımsız duruşunun uluslararası olarak tanınmasında önemli rol oynuyor. BBC’nin lisans gelirleri ve içerik akışına önemli katkısı olan BBC Studios’un yıllık geliri 1.4 milyar, karı ise 200 milyon Sterlin.