Beyoğlu Sineması için ‘acil eylem planı’ hazırlandı

Kapanacağını açıklayan Beyoğlu Sineması'ndan güzel haberler geliyor. Sinemanın yeni bir projeyle birlikte hizmete devam etme olasılığı var. Sinemayı kurtarmak için 3 maddelik bir acil eylem planı bile hazırlandı.

 • 1

  Beyoğlu Sineması'nın 30 Haziran’da kapılarını kapatacağını açıklamasanın ardından harekete geçensinemaseverler, üzerinde çalıştıkları yeni bir sistemle sinemanın hizmetini sürdürmesini sağlamak istiyor. 

 • 2

  Sinema yazarı Cem Altınsaray’ın harekete geçmesiyle birlikte geliştirilen proje sayesinde kapanma kararından geri adım atıldı.
 • 3

  ACİL EYLEM PLANI

  Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Altınsaray, ilk olarak sinemanın borcunun en kısa zamanda ödenebileceği bir kaynak akışı yaratmak, borca yol açan olumsuz koşulların giderilmesi adına adımlar atmak ve sinema kültürünün her yönüyle paylaşılabildiği sosyal bir yaşam alanına dönüştürmek için projeler üretmek olmak üzere 3 başlıklı bir acil eylem planı hazırlandığını duyurdu.
 • 4

  Beyoğlu Sineması’nın kapanmamasını isteyen binlerce insan olduğu anlatan Altınsaray, “Sinemanın yöneticileri de inanamadı, rüyada gibiler diyebilirim. Bence iyi bir organizasyonla, iyi bir akılla bu işin içinden çıkılabilir" dedi.
 • 5

  Altınsaray sözlerine şöyle devam etti: 
  "Şu andan itibaren atılacak somut adımları belirlemeli, önümüzdeki altı ay boyunca neler yapılabilir onları planlamalıyız"
 • 6

  Beyoğlu Sineması'nın işletmecisi Baha Serter NTV'den Can Ertuna'ya "Recep İvedik de oynasın hiç itirazımız yok ama bu bağımsız filmler de bir salonda oynayabilsin. Sponsor ararken de adına kadar değiştirmeye açık olduğumuzu ama sadece gösterim programını kendimiz yapmak istediğimizi söyledik" demişti.