'Bir Yaz Gecesi Rüyası' İstanbul'da (Uniq İstanbul etkinlik takvimi)

Birçok etkinlik şubat ayında UNIQ İstanbul'da sanatseverle buluşacak. Tiyatrodan müziği işte o etkinliklerden bazıları...

 • 1

  BİR YAZ GECESİ RÜYASI

  BİR YAZ GECESİ RÜYASI

  Aleksandar Popovski’nin yönettiği Bir Yaz Gecesi Rüyası tiyatro oyunu, 30 Ocak’ta Uniq Hall’da…

  Aşk ve rüyalar üzerine yazılmış en muhteşem komedi. Danslı, müzikli görsel bir şölen. Ödüllü oyuncular Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Sezai Aydın ve Arda Aydın’dan, dünyaca ünlü yönetmen Aleksandar Popovski’nin bu Shakespeare yorumunu mutlaka izleyin.

  Kırmızı Orman’ın derinliklerinde buluşmak üzere.

  Yazan: William Shakespeare
  Çeviren: Özdemir Nutku
  Yöneten: Aleksandar Popovski
  Yapımcı: Arda Aydın – Biraderler Yapım
  Yardımcı Uygulayıcı Yapımcı: Oğuzalp Kutlu
  Sahne Ve Işık Tasarımı: Sven Jonke
  Kostüm: Jelena Prokovic
  Müzik:Kiril Dzajkovski
  Asistan:Nejat Yıldız
  Oyuncular
  Sezai Aydın, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Arda Aydın, Özgün Akaçca, Pınar Tuncegil, İlham Erdoğan, Ali Bal, Sena Yıldız, Canberk Gültekin, Ayşen Baransel, Sertan Müsellim, Furkan Öncü, Anıl Altınöz, Mustafa Polat, Gürkan Başbuğ, Şaziye Özlem Turan, Dilek Ünal, Süleyman Demirkol

 • 2

  MARTI

  MARTI

  Serdar Biliş’in yönettiği Martı tiyatro oyunu, Uniq Hall’de tüm tiyatroseverleri bekliyor.

  Pürtelaş Tiyatro
  Yazan: Anton Çehov
  Türkçe Versiyon: Sami Özbudak
  Yöneten: Serdar Biliş
  Sahne ve Kostüm Tasarımı: Gamze Kuş
  Müzik: Çiğdem Erken
  Koreografi: Tuğçe Tuna
  Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
  Video: Ezgi Kaplan
  Ses Eğitimi: Susan Main
  Kast: Banu Kuruoğlu
  Oynayanlar: Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Kayhan Açıkgöz, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Tilbe Saran, Yasin Bardakçı, Cem Cücenoğlu

  “Hayata, aşka, sanata ve bizzat kendilerine dair bir arayışın içinde durmaksızın debeleniyor “Çehov insanları”… Bir Çehov klasiği ve tiyatro sahnelerinin ölümsüz metni Martı, Serdar Biliş’in güncel yorumuyla karşımızda. Oyun karakterleri, aradan geçen 120 yılı aşkın tarihe rağmen, günümüzün “arada kalmış, bir türlü harekete geçemeyen” insanıyla aynı dili konuşuyorlar. Serdar Biliş’in yönetiminde, yapıtın absürd tadını da es geçmeyen bir Martı izleyecek; insan ruhunu en derinlerine kadar görmekte mahir olan Çehov’a da bugünden bir selam yollayacağız.”

 • 3

  MAŞA İLE KOCA AYI

  MAŞA İLE KOCA AYI

  Tv8 ekranlarında minik hayranları ile buluşan Rus yapımı çizgi dizisi Maşa ile Koca Ayı minik sevenleri ile sahnelerde buluşuyor.


  Tarık Şerbetçioğlu tarafından senaryolaştırılıp sahneye koyulan Maşa ile Koca Ayı Müzikal Çocuk Tiyatrosu minik seyiricisi ile buluşuyor.

  Rus halk masalına dayandırılan hikaye Maşa adında küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli, Mişka adında bir ayı arasında geçen maceraları konu edinmektedir.

  Oyunun Konusu
  Uzun bir kış uykusundan uyanan Koca Ayı, bahar mevsiminin tadını çıkaracakken; tüm kış onun uyanmasını iple çeken yaramaz dostu minik Maşa’yla karşılaşınca çeşitli maceralar yaşamaya başlarlar. Bu eğlenceli olaylarda; kurt kardeşler ve sevimli dişi ayı da onlara eşlik ederler.

 • 4

  ARZU TRAMVAYI

  ARZU TRAMVAYI

  “Arzu Tramvayı” yıllar sonra perdesini açıyor… Dünya klasiğinin biletleri satışta!

  75 yıl önce Tennessee Williams tarafından yazılan ve tiyatro için bir dönüm noktası olarak kabul edilen Arzu Tramvayı, izleyicisiyle buluşuyor.

  75 yıl önce Tennessee Williams tarafından yazılan ve tiyatro için bir dönüm noktası olarak kabul edilen, dünya klasikleri arasında gösterilen Arzu Tramvayı (A Streetcar Named Desire) Hira Tekindor’un yönetmenliği, BKM ve ID İletişim’in yapımcılığında yeniden sahneleniyor.

  35 yıl sonra yeniden Türk sahnelerinde 1982 yılında Yıldız Kenter ve Müşfik Kenter tarafından sahnelenen eserin, yeniden sahnelenmesi için uzun zamandır bekleniyordu.

  Oyun, Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim’i bir araya getirdi.

  Arzu Tramvayı’nın premieri, 29 Kasım 2017, Perşembe günü Uniq Hall’da gerçekleşecek. Oyun 29 Kasım’dan sonra Uniq Hall ve Zorlu PSM’de izleyicisiyle buluşmaya devam edecek.

  Broadway’den Hollywood’a bir başyapıt
  Tiyatro tarihi için bir dönüm noktası olarak kabul edilen ve ilk sahnelenişiyle birlikte Broadway’in ardından Hollywood’u da derinden etkilemiş, uyarlama filmleri ile pek çok ödül almış olan“Arzu Tramvay”ı projelerinde şimdiye kadar Marlon Brando, Jessica Tandy ve Kim Hunter gibi büyük oyuncular yer aldı.

  BKM ve ID İletişim’in yapımıyla tekrar sahnelenen “Arzu Tramvayı”nın uygulayıcı yapımcılığını Nisan Ceren Göknel’in, dekor ve kostüm tasarımını Şirin Dağtekin Yenen, Işık tasarımını Yakup Çartık’ın yaptığı oyunun müzikleri ise; Tolga Çebi tarafından hazırlandı.

  Blanche’ın dünyası alt üst olduğunda, kız kardeşi Stella’nın New Orleans’taki tek odalı evinden başka gidecek yeri yoktu. Fakat Stella’nın kocası Stanley ve içindeki ilkel öfkesi Blanche’ı sıcak bir savaşın içine sürükleyecekti.

  Yanında bavulu, içine doldurduğu geçmişi ve umutlarıyla Blanche, onu son durağına götürecek Arzu Tramvayı’na bindi.

 • 5

  BALERİN PRENSESLER

  BALERİN PRENSESLER

  Müzikal çocuk oyunu Balerin Prensesler, 28 Ocak’da izleyicisiyle buluşuyor.

  Prenses rollerini balerinler canlandırıyor.Muhteşem bale şöleni sizleri bekliyor.

  Oyunun Türü: Müzikal çocuk oyunu
  Yazarı & Yönetmeni: Murat Altınok
  Kostüm: MASKARA by Altınok
  Koreografi: Mutlu Cankup
  Dekor: Maskara by Altınok
  Psikolog: Duygu Çalışır
  Sahne Sorumlusu: Elif Avcı
  Teknik: İsmail Ekmekçi, Hilmi Şengüler
  Oynuncu Kadrosu: Murat Altınok, Işıl Konya, Nurgül Açık, Onur Ertaman, Burakhan Yılmaz, Uğur Civaner, Fatih Ermiş
  Bale Kadrosu: Mutlu Cankup, Işıl Konya, Elif Cesur, İlayda Elma, Ege Timoçin, Kayra Sır, Berfin Şahinler, İpek Taşatan, Asya Su Öztürk, Nehir Taşçı

  En küçük kardeş prenses Minüetin yaş gününde hediye olarak gelen kitaplar, büyük bir sırrın da anahtarı olur. Dileklerin gerçeğe dönüştüğü şaşırtıcı ve sihirli bir dünyanın kapılarını açacak gizemi keşfeden sarayın uşağı papyon ve balerin prensesler, büyük bir sürpriz ile karşılaşırlar. Bu sürpriz aslında yeni bir başlangıç olacaktır.

  Babalarının krallığının tehlikeye girmesi üzerine Balerin Prensesler, ülkelerini kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaklardır. Böylece sorunların üstesinden gelmek için aile birliğinin ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerdir.

 • 6

  SERTAB’IN MÜZİKALİ

  SERTAB’IN MÜZİKALİ

  Sertab Erener, Sertab’ın Müzikali ile şarkılarının hikayelerini sesi ve dansları ile anlatıyor.

  120 dakika konser, gösteri ve ötesi…

  Sertab Erener bu yıl sanat hayatında 25.yılını kutluyor.

  Sertab’ın Müzikali ile şarkılarının hikayelerini sesi ve dansları ile anlatıyor. Şov içinde son albümü Kırık Kalpler’in yanı sıra 25 yıldır dillerden düşmeyen Mecbursun, Kumsalda ve Zor Kadın gibi hitleri de yer alacak. 120 dakika sürecek şov, sanatseverler için müzikal tadında konserden çok gösteri kıvamında olacak.

 • 7

  10 11 12

  10 11 12

  İpek Bilgin’in yönettiği “10 11 12” tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

  Yazan: Jason Hall
  Çeviren: Çağ Çalışkur
  Yöneten: İpek Bilgin
  Yardımcı Yönetmen: Uygar Özçelik
  Dekor-Işık: Mehmet Yücebaşoğlu
  Ses: Özgür Kuşakoğlu
  Casting: İbrahim Çiçek
  Mekan Yönetimi: Cansın Şenel
  Proje Ekibi: Göksun Büyükkahraman, Ömersan Yemişçioğlu, Tufan Afşar, Nejdet Sert, Ekim Yeşilbaş
  Oynayanlar: Ezgi Mola-Enis Arıkan