‘Bubi Dönemler’ sergisi (Kafes, ağaç, kilim ve halk esinlenildi)

İstanbul'un kültür sanat dünyasına yeni bir renk getiren Akasya Kültür Sanat (AKS), ‘Bubi Dönemler’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

 • 1

  KAFES, AĞAÇ,KİLİM VE HALK RESİMLERİ

  KAFES, AĞAÇ,KİLİM VE HALK RESİMLERİ
  Dünyada eserleri en çok satılan sanatçılar arasında yer alan Bubi’nin; kafeslerden, adak ağaçlarından, kilimlerden ve halk resimlerinden esinlenerek ürettiği dönem eserleri Akasya Kültür Sanat'ta sanatseverle buluştu.
 • 2

  "OLMAYAN BİR RESMİ ARIYOR"

  "OLMAYAN BİR RESMİ ARIYOR"
  Sergide, İlhan Berk’in ‘Olmayan bir resmi arıyor’ olarak tanımladığı, Türkiye’de çağdaş sanatın önde gelen isimlerinden Bubi'nin yirmiyi aşkın döneminden seçilen 100'ü aşkın resim, rölyef ve heykelleri sergileniyor.
 • 3

  SES GETİREN ÇALIŞMALAR

  SES GETİREN ÇALIŞMALAR
  Sanat tarihçisi Yalçın Sadık’ın "tipik bir üslup anarşisti" olarak tanımladığı Bubi'nin dönemlerinin yansıtıldığı sergide aralarında çok tartışma yaratan "oturak" adlı eseri, kafes serisi, kumaş, metal, karton ve ipler kullanarak yarattığı ve çok ses getiren eserlerini de görmek mümkün.
 • 4

  DÜNYACA ÜNLÜ MÜZAYEDE

  DÜNYACA ÜNLÜ MÜZAYEDE
  Yurtiçinde ve yurtdışında birçok kişisel sergi açan ve karma sergilere katılan Bubi’nin Sotheby's Christie's gibi dünyaca ünlü müzayede kuruluşlarında da eserleri sergilenip, satıldı.
 • 5

  BUBİ KİTABI

  BUBİ KİTABI
  Bubi hakkında bugüne kadar çok sayıda makale yazılmış, araştırma yapılmış ve sanatı hakkında dört adet ‘Bubi Kitabı’ çıkartıldı.