Çağatay Ulusoy'un Netflix dizisi The Protector'dan Engin Öztürk'e teklif

Çağatay Ulusoy’un rol aldığı The Protector (Koruyucu) adlı dizide, Çağatay'ın kardeşi rolünü canlandırması için Engin Öztürk'e teklif götürüldüğü iddia edildi.

 • 1

  Netflix’in, başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan’ın rol aldığı ilk Türk dizisi The Protector'ın (Koruyucu) oyuncu kadrosunda değişiklik yaşandı.
 • 2

  Mart ayında çekimlerinin başlandığı projede Çağatay Ulusoy’un kardeşi rolünü canlandırması için genç oyuncu Alperen Duymaz’la anlaşma sağlanmıştı. Ancak dizinin ikinci sezonunda ortaya çıkacak olan kardeş için yapım şirketi sürpriz bir ismin kapısını çaldı.
 • 3

  Şirket, bir süredir ekranlardan uzak kalan Engin Öztürk'e Çağatay Ulusoy’un kardeşini canlandırması için teklif götürdü.
 • 4

  Proje seçimlerinde bir hayli dikkatli Engin Öztürk ise şu an kendisine gelen teklif için düşünme aşamasında. Yakışıklı oyuncu eğer teklifi kabul ederse, ilk kez bir dijital dizide rol almış olacak.
 • 5

  N. İpek Gökdel’in 2016 yılında keleme aldığı Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi kitabından esinlenerek yazılan Koruyucu dizisinde İstanbul’a eğitim için gelen Çağatay Ulusoy'un canlandırdığı Hakan karakterini yakından tanıyacağız. İstanbul’un koruyuculuğu yani son muhafızlığı bu üniversiteli sıradan çocuk Hakan’a verilir. Hakan geçmişten gelen bu tehlikeyi öğrenip ülkesini koruması gerektiğini öğrendiğinde başta çok zorlansa da 500 yıl öncesine dayanan, Yavuz Sultan Selim’in Denizli’li dokumacı tarafından dokunan ikiz gömleğini giyecek, bu ona süper kahraman yapacak gücü verecek.