Can Bonomo resim sergisi açtı

Anadolu Ajansı

Müzisyen Can Bonomo'nun, iki yıllık çalışmalarının yer aldığı ilk kişisel sergisi "Anachronismus" sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 • 1

  Müzisyen Can Bonomo'nun, iki yıllık çalışmalarının yer aldığı ilk kişisel sergisi "Anachronismus" sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 • 2

  The Marmara Pera Oteli'ndeki serginin açılışta AA muhabirine açıklama yapan Bonomo, üniversitede grafik eğitimi aldığını dile getirdi.

 • 3

  Ünlü müzisyen, "Bulunmam Gerek" adlı albümünü hazırlarken, çetrefilli bir dönem yaşadığına vurgu yaparak, rahatlamak için çizmeye başladığını ve sergiyle kendini tamamlanmış hissettiğini kaydetti.

 • 4

  Eserlerinde anakronizm akımının sanatçılarından esinlendiğini belirten Bonomo, "Ama, bir çağ olarak etkilendiğim bir dönem, bu sergide özellikle olmadı. Zaten anakronizm kendi manasıyla da hiçbir zamana ait olmama fikrini yaşatıyor içinde. Bu serginin adı da bu sebeple 'Anakchronismus' yani 'Zamansız' oldu" ifadelerini kullandı.

 • 5

  Bonomo, aslen müzisyen olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

  "Şiir, benim hayatımın orta yerinde duruyor. Resim, benim için bir hobiydi aslında ama sonra üzerine çok düştüğüm bir dönemde, onu da insanlarla paylaşmak istedim. Çünkü ne kadar şeffaf olursanız, ne kadar insanlara açık olursanız, yaptığınız her iş o kadar samimi olur. Ben resimlerimin, şiirlerimi de şarkılarımı da besleyeceğini düşünüyorum."

  Açılışa, Gupse Özay ve Sarp Apak gibi bazı ünlü isimler de katıldı. 2012'deki Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Love Me Back" şarkısıyla 7. olan Bonomo'nun sergisi, 20 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.