Candan Erçetin: Duygularımıza İstanbul yön veriyor

BKM Açıkhava’da 2017'nin ilk konserini Candan Erçetin verdi. Erçetin "2500 yılı aşkın yazılı tarihi olan bu şehre şansımız varsa ortalama 70-80 yıllık ömrümüzle kafa tutuyoruz ama korkarım biz onun sahibi değiliz o bizim sahibimiz ve tüm duygularımıza şehir yön veriyor" dedi.

 • 1

  Büyüleyici geceye Şehir şarkısıyla başlayan Erçetin’in sahnedeki konuğu Ceza oldu. Erçetin Ceza’ya çok teşekkür ediyorum, Ceza çok büyük bir müzisyen olmasının yanı sıra çok da iyi bir dost. “Şehir’i bu sahnede 2005 yılında birlikte seslendirmiştik 12 yıl aradan sonra bu şarkıyı tekrar birlikte söylemek beni çok mutlu etti" dedi.
 • 2

  Erçetin, 10 kişilik orkestrasıyla verdiği konserinde, tüm sahneyi kaplayan led ekranlara yansıtılan görüntülerle seyirciyi adeta İstanbul’un her köşesine götürdü.
 • 3

  Candan Erçetin, 2500 yılı aşkın yazılı tarihi olan bu şehre şansımız varsa ortalama 70-80 yıllık ömrümüzle kafa tutuyoruz ama korkarım biz onun sahibi değiliz o bizim sahibimiz ve tüm duygularımıza şehir yön veriyor. Ben bütün şarkılarımı bu şehirde yazdım ve o şarkıları yazarken merkezde hep kendimi sevdiklerim ve gözlemlerim var zannettim, halbuki karşılaşmalarımı, ayrılıklarımı, acılarımı, mutluluklarımı yoluna koyan belki de bu şehrin sağladıklarıydı" dedi ve alkışlar eşliğinde Parçalandım şarkısını söyledi.
 • 4

  Konser boyunca misafirler dekor ve etkileyici görüntüleriyle oturdukları yerden, şarkılar eşliğinde bir İstanbul hikayesi izledi.
 • 5

  Etkileyici sahne performansına ‘Şehir’ şarkısıyla başlayan Erçetin, ‘Elbette’ ‘Bahar’ ve ‘Yalan’ gibi dillerden düşmeyen şarkılarını, binlerce seveniyle hep bir ağızdan seslendirdi! Konserin finali, yazın enerjisine uygun ‘Vay Halime" Sevdim Sevilmedim" " Git" gibi tempolu şarkılarla gerçekleşti.
 • 6

  Neredeyse tüm şarkıların binlerce kişilik bir koro eşliğinde seslendirildiği konser ‘Olmaz’ ile sona erdi. Açıkhavayı dolduran binlerce kişinin alkışları ve tezahuratları dinmeyince Erçetin sahneye dönüp ‘Vardar Ovası’ ve ‘Melek’ ile bis yaparak geceyi noktaladı.