Capua'nın şampiyonları

6 Mart Pazar günü CNBC-ede başlayacak olan 'Spartacus: Gods of the Arena' bizi Spartaküsten öncesine, Capua'da yepyeni şampiyonların doğduğu bir döneme götürüyor.

 • 1

  Capua'nın şampiyonları

  Capua'nın şampiyonları
  6 Mart Pazar günü CNBC-e’de başlayacak olan 'Spartacus: Gods of the Arena' bizi Spartaküs’ten öncesine, Capua’da yepyeni şampiyonların doğduğu bir döneme götürüyor.

  Arenanın ilahları dönüyor
  Spartacus: Gods of the Arena bizi Spartaküs’ten öncesine, Capua’da yepyeni şampiyonların doğduğu bir döneme götürüyor. Gladyatörlük efsanesinde derinlere inerken, ideallerine bağlı yaşayan kahramanımız Spartaküs’ün yerini zevk düşkünü Gannicus alıyor.

 • 2

  Capua'nın şampiyonları

  Capua'nın şampiyonları
  Yeni karakterler ve akıl almaz mücadelelerin yer aldığı Spartacus: Gods of the Arena, Spartaküs’ün başkaldırdığı çarpık düzenin nasıl geliştiğini ekranlara taşıyor. Spartaküs’ün henüz ayak basmadığı Batiatus’un gladyatör okulu, zevk ve sefa düşkünü şampiyonu Gannicus’un omuzlarında yükselişe geçmiştir. Okulu babasından devralmayı bekleyen Batiatus, gladyatörlerini en yüksek mertebede dövüştürmek için her türlü entrikayı çevirmeye hazırdır. Tabii sadık eşi Lucretia her zamanki gibi planlarının en büyük destekçisidir. Eski arkadaşları Gaia’nın da yardımıyla güç kazanmak ve Capua’yı yönetmek için sınır tanımayacaklardır. Bu yeni diziyle Spartacus: Blood and Sand’de tanıştığımız karakterlerin bulundukları noktaya nasıl geldiklerini öğrenirken, Batiatus’un okulunun adım adım nasıl yozlaştığına, hırs ve ihanetle değişen hayatlara tanıklık edeceğiz. Gods of the Arena’da, arenada olduğu kadar Batiatus’un evinde de gerilim dorukta olacak.
 • 3

  BATIATUS OKULU EL DEĞİŞTİRİYOR

  BATIATUS OKULU EL DEĞİŞTİRİYOR
  Spartaküs’ün efendisi olarak tanıdığımız Batiatus ve karısı Lucretia ahlaki hiçbir değerden nasibini almamış karakterler. Fakat onlar da analarının karnından böyle doğmadı. Gods of the Arena, Batiatus’un babasının okulunu devralışını ve karı-koca Batiatus’ların bu süreçteki değişimlerini konu alıyor. İkili yine karşımıza hırslı ve tuttuğunu koparan yapılarıyla çıksa da, birbirinden çetrefilli entrikalar kurmak için gereken motivasyonu bu sezonda yaşadıkları olaylar ve karşılaşacakları insanlar sayesinde kazanıyorlar.
 • 4

  SPARTAKÜS’ÜN GELECEKTEKİ KOMUTANI GANNICUS

  SPARTAKÜS’ÜN GELECEKTEKİ KOMUTANI GANNICUS
  Spartacus: Blood and Sand’den yaklaşık beş sene öncesinde geçen Gods of the Arena’da gladyatör dövüşleri iyice popülerlik kazanmış, ama Büyük Arena henüz yapım aşamasında olduğu için dövüşler küçük kalabalıklar önünde düzenlenebiliyor. Batiatus Okulu’nun yıldız gladyatörü ve Capua Şampiyonu Gannicus, şöhretin keyfini çıkarmakla ve gününü gün etmekle meşgul. Avustralyalı oyuncu Dustin Clare Gannicus karakterine hayat verirken, hayatı tartışma konusu olan Aborijin boksör Anthony Mundine’den esinlenmiş. Gelecekte Spartaküs’ün kavuşacağı unvanın şimdiki sahibi ona hiç de benzemiyor. Tarihi bir karaktere dayanan Gannicus’un dizideki geleceği ne olur bilemeyiz, ama tarihte Spartaküs’ün başlattığı ayaklanmada en güvendiği komutanlarından biri olarak biliniyor.
 • 5

  KÖTÜLÜKLERİN ANASI GAIA

  KÖTÜLÜKLERİN ANASI GAIA
  Dexter’ın ikinci sezonunda kahramanımızın karanlık yolcusuna yoldaşlık eden Lila’yı canlandıran Jaime Murray şimdi de henüz toy olan entrikacı Lucretia’ya arkadaşlık edecek. Lucretia’nın eski bir arkadaşı olan Gaia’ya hayat veren güzel oyuncu bu karakterle Batiatus ve Lucretia’nın hayatına pek çok yeni kötü alışkanlık getirecek. Kocasının ölümünün ardından kendine yeni bir eş aramaya başlayan Gaia, Batiatus’un evine yerleştikten sonra, kahramanlarımızın hayatını da beklenmedik bir şekilde değiştirecek. Lucretia’yı canlandıran Lucy Lawless, “Dizide ikimizin birbirine çok yakın olduğu sahneler var. Bu sahneleri başka bir oyuncuyla oynasaydım, beni rahatsız ederdi ama onunla çok rahattım. O tamamen profesyonel bir oyuncu. Tam benim tarzım bir kadın” sözleriyle bizi bu sezon pek çok sürprizin beklediğinin altını çiziyor.
 • 6

  Capua’da yeni düzen

  Capua’da yeni düzen
  Spartacus: Gods of the Arena’da önceden tanıdığımız karakterlerin yanı sıra pek çok yeni karakterle karşılaşacağız. Capua’daki yeni düzene bir göz atalım.
 • 7

  BATIATUS’UN EVİ - BATIATUS

  BATIATUS’UN EVİ - BATIATUS
  Babasının sağlık sorunları nedeniyle dinlenmeye çekilmesiyle aile işinin içine yeni yeni girmeye başlayan Batiatus, hırslı, cesur ve tutkulu. Babasının okulunu geliştirmek ve bu yolla kendi adını da duyurmak istiyor. Fakat genç Batiatus, amaçlarına ulaşmak için her şeyi göze almanın ne demek olduğunu henüz bilmiyor. Batiatus hırslı olmasına hırslı, fakat vizyon sahibi değil. İşte bu noktada devreye yılan dilli eşi Lucretia giriyor.
 • 8

  LUCRETIA

  LUCRETIA
  Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın varsa Batiatus’un arkasında da Lucretia var. Lucretia, kocasının en büyük destekçisi. Lucretia’nın kocası ve kendisi için büyük planları var ve bu planlarını gerçekleştirmek için sisteme uygun bir Romalı eş rolü oynaması gerektiğini biliyor. Amaçları ne kadar yüksek ve acımasız olsa da Lucretia henüz sinsilik ve dalavere konularında uzman değil.
 • 9

  GAIA

  GAIA
  Lucretia’nın eski arkadaşı Gaia, yeni bir koca bulmak için haber vermeden Capua’ya gelip Batiatus’un evine yerleşen güzel bir kadın. Gaia, istediğini elde etmek için hemen her şeyi yapmaya hazır bir kadın. Beraberinde erotik zevklerini, entrikalarını ve akıl oyunlarını da getiriyor. Gaia’nın gelişi başta Lucretia olmak üzere Batiatus Okulu’ndaki pek çok şeyi değiştiriyor ve kahramanlarımızın akıllarına hinlik tohumları ekiyor.
 • 10

  MELITTA

  MELITTA
  Oenomaus’un eşi ve Lucretia’nın kişisel kölesi sevecen ve güzel Melitta, köşkte ona tanınan küçük özgürlüğün dengesini kurmakta zorlanıyor. Sahiplerinin zevk düşkünü, umursamaz hayatları Melitta’nın da kendini arzu, şehvet ve ihanet ağına düşmüş halde bulmasına neden oluyor. Üstelik bu durum onun küçük ve kırılgan dünyasını paramparça edebilecek bir güce sahip.
 • 11

  TITUS

  TITUS
  Batiatus’un babası Titus, bozulan sağlığına ve güçsüzleşen sesine rağmen oğlunun hayatını idare etmekte hala başarılı. Geleneklere bağlı bir adam olan Titus, gladyatörlerinin gururlu efendisi olarak anılmaktan hoşnut, eski yöntemlere sadık bir adam ve oğlunun gladyatörlerine yaklaşımından memnun değil. Batiatus ve Lucretia’nın gözü kara bir şekilde atıldıkları girişimlerin sorun yarattığını ve kendisinin uğruna hayatını adadığı her şeyi edeceğini düşünüyor.
 • 12

  CAPUA’NIN GÜÇ SEMBOLLERİ - TULLIUS

  CAPUA’NIN GÜÇ SEMBOLLERİ - TULLIUS
  Tullius, Batiatus’un olmak istediği adam. Tullius Capua’nın elit kesiminin tepesinde yer alan, başkalarının arzularından korkmayan bir adam. Bu adam öyle bir adam ki elinde tuttuğu gücü kaybetmemek için karşısına çıkan kişiye dehşet verici bedeller ödetmekten çekinmiyor.
 • 13

  VETTIUS

  VETTIUS
  Vettius, gücünü Tullius’tan alan bir gladyatör okulu sahibi. Bu ilişki sayesinde gladyatörlerini en iyi konumlarda oynatabilen Vettius’un adamları sık sık Batiatus’un gladyatörleriyle karşı karşıya geliyor. Vettius’un Capua’nun elitleriyle olan ilişkisi ve emek harcamadan kazandığı şöhreti onu Batiatus’un hedefi haline getiriyor.
 • 14

  SOLONIUS

  SOLONIUS
  Batiatus’un gelecekteki azılı düşmanı Solonius, Gods of the Arena’da yükselmeye çalışan bir gladyatör okulu sahibi. Batiatus ile dost olan Solonius, onun cesur girişimlerini desteklemeye çalışsa da Capua’nın güç sahibi üst tabaka kişileriyle olan ilişkilerini de sıkı tutarak bir denge sağlamakta.
 • 15

  GLADYATÖRLER - OENOMAUS

  GLADYATÖRLER - OENOMAUS
  Spartaküs’ün zamanında eğitmenlik görevi üstlenirken izlediğimiz Oenomaus, Gods of the Arena’da Batiatus Okulu’nun gözde bir dövüşçüsü olarak karşımıza çıkıyor. Efsanevi Theokoles ile arenada kozlarını paylaşıp hayatta kalmayı başarsa da aldığı ağır yaralar nedeniyle bir süredir nekahat döneminde. Arenada yeniden yükseleceği günün hayalini kuran Oenomaus, ona Doktore unvanını kazandıracak, hayatını değiştirecek bir süreç yaşıyor.
 • 16

  GANNICUS

  GANNICUS
  Gladyatör okulunun gözdesi Gannicus, arenada korkusuz bir canavar. Hayatın zevklerine düşkünlüğüyle tanınan, gününü gün etmekten hoşlanan Gannicus inanılmaz bir fiziksel güce sahip. Dizide Batiatus’un Gladyatör Okulu’nda yakın zamanda en yüksek kademeye getirilmiş olarak izleyeceğimiz Gannicus, Oenomaus ve köle karısının da yakın arkadaşı. Ama bu arkadaşlık da Batiatus’un evindeki diğer ilişkiler gibi göründüğü kadar sağlam değil.
 • 17

  BARCA

  BARCA
  Batiatus’un emrindeki gladyatörlerin en güçlülerinden biri olan Barca, henüz Batiatus’un özel koruması değil. Ancak Batiatus, Barca’nın gücünü Arena’da kullanmaktansa kimi özel ve onursuz işte kullanmayı tercih ederek bu karakterinde kaderini değiştirecek.
 • 18

  CRIXUS

  CRIXUS
  Yenilmez savaşçı Crixus, Batiatus’un köle pazarından yeni aldığı, dövüşmeyi bilmeyen sıradan bir köle olarak boy gösteriyor. Yaşayacağı gelişmeler ve hırsı onu adım adım Capua Şampiyonluğu mertebesine yükseltecek dönüşümü gerçekleştirecek.
 • 19

  ASHUR

  ASHUR
  Kardeşlik damgasını yiyip, ant içerek bir gladyatör olma hayalleri kuran Ashur, kısa sürede bunun yalnızca fiziksel güçle sağlanamayacağının farkına varacak kadar zeki bir adam. Okulda kendine bir yer edinmek ve güvenliğini sağlamak isteyen Ashur, başka yeteneklerini kullanarak amacına ulaşmanın yollarını bulacak.