Contemporary Istanbul kapılarını açtı

Anadolu Ajansı

Uluslararası çağdaş sanat örneklerinin sunulduğu Contemporary Istanbul fuarında, 20 ülkeden 70 galeri ve 520 sanatçı, bin 500'ü aşkın eserle yer alıyor.

 • 1

  ÇAĞDAŞ SANATIN ÖRNEKLERİ

  ÇAĞDAŞ SANATIN ÖRNEKLERİ

  Uluslararası çağdaş sanat örneklerinin sunulduğu Contemporary Istanbul, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, sanatseverlere kapılarını açtı. 

 • 2

  11 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

  11 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

  Bu yıl 11'incisi düzenlenen ve çağdaş sanatı sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul'un önceki gün gerçekleşen ön izleme davetinde, yurt içi ve yurt dışından koleksiyonerlerin yanı sıra 11 bin sanatsever fuarı ziyaret etti.

 • 3

  DÖRT GÜN SÜRECEK

  DÖRT GÜN SÜRECEK

  Contemporary Istanbul'da, yerli ve yabancı sanat galerileri, sanatçılar, müzeler, koleksiyonerler ve sanat yatırımcıları, 4 gün boyunca bir araya gelecek.

 • 4

  1500'DEN FAZLA ESER

  1500'DEN FAZLA ESER

  İlk kez 2006'da, 40 ulusal ve 9 uluslararası galeriyle yola çıkan ContemporaryIstanbul, bu yıl 20 ülkeden 70 galeri ve 520 sanatçının 1500'ü aşkın eserini sergiliyor.

 • 5

  HEYKEL, RESİM, VİDEO BİR ARADA

  HEYKEL, RESİM, VİDEO BİR ARADA

  Eserlerin bazılarının satışının da gerçekleştirildiği fuar, heykelden resime, video enstalasyonlarından fotoğrafa çağdaş sanatın farklı disiplinlerini sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

 • 6

  KOLEKSİYONERLERDEN SEÇKİLER

  KOLEKSİYONERLERDEN SEÇKİLER

  Fuarın yeni bölümlerinden "CI Design" 32 tasarımcıyı, "Plugin" 18 yeni medya sanatçısını ağırlarken, "Collectors' Stories"de de Türkiye'nin önde gelen koleksiyonerlerinin kendi koleksiyonlarından seçeceği eserler Marc-Olivier Wahler’in küratörlüğünde sergileniyor.

 • 7

  ÇAĞDAŞ SANAT DEĞERLENDİRİLECEK

  ÇAĞDAŞ SANAT DEĞERLENDİRİLECEK

  Fuar kapsamında düzenlenen "CI Dialogues" bölümüyle ise çağdaş sanatın durumunun yanı sıra ekonomisinin ve piyasasının güncel niteliklerini, 50'den fazla sanat profesyoneli değerlendirecek.