Emrah Kaman: Cem Yılmaz ile film yapmak için hemşehricilikten ilerleyemezsiniz

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”; oyuncu Emrah Kaman ve Can Yılmaz’ı konuk etti. İkili, NTV Radyo dinleyicilerine “Deli Aşk” isimli yeni sinema filmlerinden bahsetti.

 • 1

  Senaryosunu Emrah-Murat Kaman kardeşlerin yazdığı ve yapımcılığını ünlü komedyen Cem Yılmaz ve Can Yılmaz’ın yapım şirketi CMYLMZ Fikir Sanat’ın üstlendiği “Deli Aşk” filmi birbirinden ünlü oyuncularla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. 

 • 2

   “CEM YILMAZ İLE FİLM YAPMAK İÇİN HEMŞERİCİLİKTEN İLERLEYEMEZSİN"

  Kafa Dergisi’nde daha önce Cem Yılmaz ile nasıl film yapılamayacağını kaleme alan Murat Kaman “Can Yılmaz üzerinden Cem Yılmaz’a ulaşmaya çalışıyorsanız ulaşamazsınız. Hemşehricilikten ilerlemeye çalışıyorsanız yine olmaz. İstanbul’da 2 buçuk milyon Sivaslı var. İyi bir şey yaptığın zaman Cem Yılmaz çok iyi değerlendiriyor” diyerek, Cem Yılmaz ile Deli Aşk filminde nasıl bir araya geldiklerini anlattı.

 • 3

  “ZAFER ALGÖZ VE HAKAN ALTUN FİLME İMZA ATTI" 

  “Deli Aşk, Maraş Dondurmacısı Ekrem’in sevdiği kız Neşe’nin kalbini kazanmaya çalışırken başına gelen komik olayları anlatıyor” diyen Emrah Kaman, filmin oyuncu kadrosunda; Pelin Akil, Şafak Pakdemir, Abdullah Şahin, Yasemin Öztürk, Nilperi Şahinkaya gibi isimlerin olduğunu söyledi. Filmde aynı zamanda Cem Yılmaz’ın da kendine özgü tedavi yöntemleri olan bir psikologu canlandırıdığını anlatan Kaman, Cem Yılmaz’la karşılıklı oynamanın tarif edilemez bir his olduğunu vurguladı. Kaman ayrıca, filmde Zafer Algöz’ün, kadın rolüyle karşımıza çıkarken Hakan Altun’un da performansıyla dikkat çektiğini dinleyicilerle paylaştı.

 • 4

  “GALADA İNSAN BİR YANDAN DA KENDİNİ KESİYOR"

  Cem Yılmaz filmlerinde her zaman küçük de olsa bir rolü olduğunu söyleyen Can Yılmaz, Deli Aşk’ta cenaze prosedürlerini yapan, kendi deyimiyle “morganizatör” olarak çalışan bir kişiyi canlandırdığını anlattı. Galada kendi sahnesini izlerken aynı zamanda seyircilerin tepkisini gözlemlediğini belirten Can Yılmaz, tepkilerden memnun kaldığını belirtti. Emrah Kaman ise “Bizim salonda da Can Yılmaz’ın sahnelerine çok güldüler. Ama bir tek Cem Yılmaz gülmedi” diyerek espri yaptı.

 • 5

  "TÜRKİYE'DE DAHA ÇOK KOMEDİ FİLMLERİ İLGİ ÇEKİYOR"

  Can Yılmaz, hep komedi filmlerinin yapımcılığını üstlenmeleriyle ilgili ise, “Türkiye’de daha çok komedi filmleri ilgi çekiyor. Biz de işin içinde Cem Yılmaz olduğu için doğal olarak komedi filmleri yapıyoruz. Bundan sonra da hep komedi filmleri yapacağız. Önümüzdeki günlerde belki ters köşe yapabiliriz” diyerek, farklı bir projeyle izleyici karşısına çıkabileceklerinin sinyalini de verdi.

 • 6

  “KİTAPTA EĞLENCELİ GİBİ BAŞLAYIP HÜZÜNLÜ BİTEN, HÜZÜNLÜ GİBİ BAŞLAYIP EĞLENCELİ BİTEN HİKAYELER VAR"

  Aynı zamanda Can Yılmaz, geçtiğimiz günlerde raflarda yerini alan ikinci kitabı “Yap Bi Babalık” ile ilgili “Eğlenceli gibi başlayıp aslında hüzünlü biten, hüzünlü başlayıp eğlenceli biten hikayeler var. ‘Komik bir kitap mı okuyacağız?’ derseniz hayır. ‘Kitabı okurken ağlayacak mıyız?’ derseniz o da değil. Ama bir hikaye içinde birkaç duyguya geçiş yapabilirsiniz” açıklamasıyla kitapseverlere tüyo verdi.

  Murat Kaman ise Can Yılmaz’ın yeni kitabı ile ilgili “Can abi ofiste kitabı yazarken biz de içeride montaj yapıyorduk. Kitabı yazarken Can abinin dinlediği müzikleri duyuyorduk. Müzeyyen Senar’dan sonra Gülşen çalıyordu. Bence kitabın tanımı bu” açıklamasında bulundu.

 • 7

  Emrah Kaman, Pelin Akil, Toygan Avanoğlu, Şafak Pekdemir, Nilperi Şahinkaya, Cem Yılmaz, Hakan Altun ve Zafer Algöz gibi isimler rol alıyor.

  DELİ AŞK FRAGMANI

 • 8

  Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri ntvradyo.com.tr ’de.