Farah Zeynep Abdullah Şampiyon'u anlattı: Senaryo bittiğinde ağlıyordum

Ay Yapım ve Med Yapım imzalı Şampiyon filminin başrol oyuncularından Farah Zeynep Abdullah, rolüne nasıl hazırlandığını ve çekim sürecini anlattı. Kral FM'in medya sponsorluğunu üstlendiği filmde, Bold Pilot’un sahibi Atman Ailesinin kızı Begüm Atman’ı canlandıran Abdullah, senaryoyla ilk buluştuğu anı ve sonrasını “Okumaya başlayınca kalbim daha hızlı atmaya başladı. Hatta sona yaklaştığımı fark edince durdum, ağlıyordum. Çok sevdiğiniz bir kitabın sonuna gelince, o kitabın bitmesini istemezsiniz” ifadelerini kullandı.

 • 1

  Şampiyon filminin yaşanmış gerçek bir hikaye olmasının kendisini çok etkilediğini ve çekimler sırasında atlarla arasında özel bir bağ kurduğunu söyleyen Farah Zeynep Abdullah, “Bold Pilot, Begüm Atman’ın en yakın arkadaşı. Aralarında inanılmaz bir bağ var ve bu bağı göstermemiz için birbirimizle çok zaman geçirdik, güven sağladık. İlk defa ona sarıldığım anı hiç unutmayacağım. Hep yapmak istediğim bir şeydi ve o kocaman atın küçük bir çocuğa dönüştüğünü görmek eşsiz bir histi” dedi.

  BİZİM İÇİN ŞAMPİYON FRAGMANI

 • 2

  Abdullah, “İlk sahnemi çekecektim ve çok heyecanlıydım. Atman ailesi sete geldi. Begüm Atman’ın ailesiyle önceden tanışmamıştım" dedi. 

 • 3

  29 yaşındaki oyuncu şöyle devam etti: "Sahneden önce de tanışmak isteyip istemediğimden emin değildim. Çekiniyordum. Onlar için dünyalar kadar değerli bir insanı oynadığım için yanlış bir şey yapmaktan korkuyordum. Çekine çekine yanlarına gittim."
 • 4

  "O kadar tatlılardı ki.. Sarıldık. Ve bana Begüm’ü başından beri hep senin oynamanı istedik dediler... Dünyalar benim olmuştu. İlk sahneme başlamadan önce sanırım duyabileceğim en güzel şeydi
 • 5

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destek verdiği Şampiyon filminin basın sponsorluğunu Kral FM üstleniyor. Efsane yarış atı Bold Pilot’un büyük başarısı ve jokeyi Halis Karataş ile eşi Begüm Atman’ın büyük aşkının anlatıldığı Şampiyon filmi 7 Aralık’ta vizyonda.

  BİZİM İÇİN ŞAMPİYON FRAGMANI

 • 6

  KONUSU

  KONUSU

  Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş, sahibi Özdemir Atman ve Bold Pilot’ın en sevdiği insan Begüm Atman’ın gerçek yaşamından yola çıkılarak yazılmış sevgi, umut ve yaşam dolu bir hikaye Şampiyon. Sivas’ın bir köyünden, İstanbul’a iyi bir jokey olmak için gelen Halis Karataş’ın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Ama bu yolculuğun sonunda ortaya çıkan tablo, Halis’in beklentisinin çok üstündedir: ikisi de efsane olmuşlardır. 

  Yola, ikisinin de çok sevdiği birini, Begüm’ü, hayata bağlamak amacıyla çıkarlar; ama beklemedikleri bir şey olur: Koca bir topluma umut olurlar. 1990’ların ortaları. Türkiye’nin siyasal kararsızlık, enflasyon ve umutsuzlukla bunaldığı yıllar. Umutların neredeyse tükendiği o yıllarda halk katıldığı tüm yarışları en sondan gelerek kazanmayı başaran bu ata ve jokeyine yürekten bağlanır. Çünkü o insanlar kendilerini yarışın son metrelerinde bu ikilinin bulunduğu yerde hissederler: En geride. Ama bu kazanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü yarış bitiş çizgisinde bitmektedir ve o çizgiyi ilk geçen Bold Pilot ve üstündeki Halis Karataş’tır.