Game of Thrones’a yeni ejderhalar mı katılacak?

ntv.com.tr

Game of Thrones 8. sezon 4. bölümde Daenerys Targaryen'in ejderhası Rhaegal’in ölmesinin ardından yeni ve genç ejderhaların büyük savaşa katılabileceği yönünde teoriler ortaya atıldı. Dikkatli seyirciler teorilerine diziden kanıt da buldu.

 • 1

  Game of Thrones 8. sezon 4. bölümde Daenerys Targaryen'in ejderhası Rhaegal, Euron Greyjoy’un saldırısı sonrası ölmüştü.
 • 2

  Daenerys’in bir başka ejderhası Viserion da yedinci sezonun sonunda Gece Kralı tarafından zombileştirilerek White Walker ordusuna katılmıştı. Şimdi geriye bir ejderha kaldı.

 • 3

  Game of Thronse seyircileri, Drogon adlı üçüncü ejderhanın son ejderha olmadığı tezini ortaya koyuyor. Seyirciler, Westeros'ta büyümekte olan bebek ejderhaların artık büyüdüğünü ve önümüzdeki bölümlerde ortaya çıkacaklarını düşünüyor.

 • 4

  Teori, Drogon'un 4. sezon sonundan 5. sezon ortasına kadar uzun süre ortaya çıkmaması, Daenerys'in daha sonra sevgilisi Daario Naharis'e Drogon'un nerede olduğu konusunda 'hiçbir fikri olmadığını' söylemesinden ileri geliyor.
 • 5

  Bazı seyirciler, ortada görünmeyen Drogon’un yumurtladığı ve bebek ejderhaların olduğu fikrine inanıyor. Drogon’un da bebeklerini koruyup büyütmekle meşgul olduğu, bebek ejderhaların artık genç ejderhalara dönüştüğü ve King’s Landing ordusuna katılacağı tahmin ediliyor.

 • 6

  Dizinin dikkatli seyircileri, dizinin başlarında gösterilen, astronomiyle uğraşanların gökcisimlerinin yerden uzaklığını tespit etmek için kullandıkları bir alet olan usturlapın üzerinde yer alan bir büyük ejderha ve üç bebek ejderha resminin de yeni gelecek ejderhalara işaret ettiği görüşünde.