Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story) hakkında her şey

ntv.com.tr

Star Wars serisinin yeni devam halkası Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story) 25 Mayıs Cuma günü vizyona giriyor. Genç kaçakçı Han Solo ve Chewbacca’nın maceralarını anlatan Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi’ne dair bilinmesi gereken her şey...

 • 1

  25 MAYIS'TA VİZYONDA

  25 MAYIS'TA VİZYONDA

  Sinema tarihinin en popüler uzay filmi serisi olan Star Wars hayranları için cuma büyük gün! Star Wars serisinin yeni devam halkası Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story) 25 Mayıs Cuma günü vizyona giriyor.

 • 2

  İKİNCİ STAR WARS ANTOLOJİSİ

  İKİNCİ STAR WARS ANTOLOJİSİ

  Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story), Star Wars antolojisi Rogue One: A Star Wars Story’den sonra ikinci film olarak vizyona girmeye hazırlanıyor.

 • 3

  HAN SOLO'NUN MACERALARI

  HAN SOLO'NUN MACERALARI

  Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Yıldız Savaşları: Bölüm IV - Yeni Bir Umut, Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparator ve Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi'ın Dönüşü orijinal üçlemeleriyle tanıştığımız Han Solo ve Chewbacca’nın maceralarını anlatıyor.

 • 4

  HAN SOLO: BİR STAR WARS HİKAYESİ'NİN KONUSU

  HAN SOLO: BİR STAR WARS HİKAYESİ'NİN KONUSU

  Filmde, dünyanın en iyisi olmaya karar veren genç Han Solo, kaçakçılık için toplanan bir ekibin üyesi oluyor ve hayat boyu yanında olacak olan yardımcı pilotu Chewbacca ile güçlerini birleştiriyor. Yıllarca dostluğunu sürdüreceği bir başka ünlü kaçakçı Lando Calrissian ve Qi'ra da bu macerada Han Solo'ya eşlik ediyor.

 • 5

  OYUNCU KADROSU

  OYUNCU KADROSU

  Filmde genç kaçakçı Han Solo’yu Alden Ehrenreich, ünlü kaçakçı Lando Calrissian’ı Donald Glover ve ona büyük yardımları dokunacak Tobias Beckett’i Woody Harrelson canlandırıyor. Filmde ayrıca Emilia Clarke, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge ve Paul Bettany gibi yıldızlar da rol alıyor. 

 • 6

  OSCAR'LI YÖNETMEN

  OSCAR'LI YÖNETMEN

  Filmin yönetmen koltuğunda Akıl Oyunları, Apollo 13 gibi filmler ile Simpson Ailesi dizisini yöneten iki Oscar’lı Ron Howard oturuyor.

 • 7

  SENARİSTLER BABA-OĞUL

  SENARİSTLER BABA-OĞUL

  Filmin senaristleri Jonathan ve Lawrence Kasdan. Lawrence Kasdan, senarist olarak Han Solo karakteriyle ilk olarak 38 yıl önce tanıştı. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparator) filmini yazan Kasdan, karakterin hikayesine yıllar sonra devam etti. Harrison Ford’un canlandırdığı 6’ncı Star Wars filmi Return of the Jedi’yi (Jedi’nin Dönüşü) 1983 yılında yazan Kasdan, daha sonra 2015 yılında Star Wars: Güç Uyanıyor'u kaleme aldı. Şimdi oğlu Jonathan Kasdan’la birlikte Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi’ni (Solo: A Star Wars Story) yazdı.

 • 8

  "ÖNCE HAN SOLO ATEŞ ETTİ"

  "ÖNCE HAN SOLO ATEŞ ETTİ"

  Seyirci, 1977’de vizyona giren ilk Star Wars filminde Han Solo karakteriyle hızlı bir şekilde tanıştı. Han Solo’nun göründüğü sahnede, Han Solo, Greedo’ya hızlı bir şekilde ateş edip onu devre dışı bırakıyordu. Filmin yapımcısı George Lucas daha sonra filmin bu sahnesi üstünde oynayınca DVD versiyonlarında Greedo’nun önce ateş ettiği görüldü. Han Solo hayranları ise bunu karakterin özüne bir ihanet olarak algıladı ve “Han önce ateş etti!” kampanyaları başlattı. Çoğunluk orijinal versiyonu tercih etse de George Lucas’ın yaptığı değişim tartışmalara ve belirsizliğe neden oldu. Ancak Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story) ile birlikte belirsizlik kesin olarak ortadan kaldırılacak. Senarist Lawrence Kasdan, “Bu benim için en önemli sahnelerden biriydi, hatta listemin başındaydı” derken, Jonathan Kasdan da “Han Solo’nun önce ateş ettiğine şüphe yok” ifadesini kullandı.

 • 9

  FİLMİN YAPIMCILARI

  FİLMİN YAPIMCILARI

  Filmin yapımcı kadrosunda Kathleen Kennedy, Allison Shearmur, Simon Emanuel yer alıyor. 

 • 10

  CANNES'DA RENKLİ PRÖMİYER

  CANNES'DA RENKLİ PRÖMİYER

  Film, dünya prömiyerini 71. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Filmin büyük ilgi gören prömiyerinde oyuncular kırmızı halı geçidinde renkli görüntü verdi. Filmin oyuncuları kırmızı halıda Chewbacca ve Stormtrooper karakterleri ile birlikte poz verdi.

 • 11

  GİŞE BEKLENTİSİ

  GİŞE BEKLENTİSİ

  Filmin, 155 milyon dolarlık açılış hasılatı yapan Rogue One: A Star Wars Story gibi yüksek hasılatla giriş yapması bekleniyor. Rogue One: A Star Wars Story, dünya çapında bir milyar dolarlık hasılat elde etmişti. Son Disney ve Lucasfilm yapımı olan 2017 filmi Star Wars: The Last Jedi, ABD’de 220 milyon dolarlık açılış hasılatı elde etmiş, dünya çapında toplam geliri 1,3 milyar dolar olmuştu. Şimdi Solo’dan da benzer bir rakam beklentisi var.

  HAN SOLO: BİR STAR WARS HİKAYESİ FRAGMANI