Ian McKellen ilk kez Türkiye’de

Ünlü İngiliz oyuncu Ian McKellen, British Council’ın konuğu olarak sanat ve eşitlik konulu bir dizi etkinliğe katılmak üzere Türkiye’ye geliyor. McKellen 36. İstanbul Film Festivali kapsamında bir dizi etkinliğe katılacak.

 • 1

  Yüzüklerin Efendisi serisi, X-Men, Richard III ile Tanrılar ve Canavarlar filmlerinden tanıdığımız beyazperdenin ve tiyatro sahnelerinin en sevilen oyuncularından Ian McKellen ilk kez Türkiye’yi ziyaret ediyor.
 • 2

  British Council’ın “Shakespeare Yaşıyor” programının ve dünyanın ilk global, dijital LGBT film festivali 'FiveFilms4Freedom' kampanyasının da elçisi olan McKellen, sanat ve eşitlik konulu bir dizi etkinliğe katılacak.
 • 3

  36. İstanbul Film Festivali’nin açılışında sinema Onur Ödülü’nü alacak olan Ian McKellen, festival kapsamında gösterilecek olan, başrolünde yer aldığı, senaristlerinden ve yapımcılarından olduğu 'Richard III' filminin 7 Nisan Atlas ve 8 Nisan Rexx Sinemalarındaki gösterimlerine katılacak.
 • 4

  Festival sohbetleri kapsamında 7 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte de sinemaseverlerle bir araya gelecek.
 • 5

  Ayrıca İstanbul Tiyatro Festivali ile Zorlu PSM işbirliğinde 6 Nisan’da düzenlenecek olan “Sahne, Beyazperde ve Meydanlar” başlıklı etkinlikte oyunculuk ve aktivizm hayatını ele alacak.