Kemal Sunal 72.yaş gününde anıldı

Anadolu Ajansı

Türk sinemasının usta ismi Kemal Sunal, 72. doğum günü dolayısıyla İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

 • 1

  Kemal Sunal'ın 72. doğum günü dolayısıyla Kadıköy'deki İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği bahçesinde gerçekleşen etkinliğe oyuncunun ailesinden eşi Gül ve kızı Ezo Sunal katıldı.
 • 2

  Etkinlikte ayrıca usta sanatçının "Hababam Sınıfı"nda rol aldığı oyuncu arkadaşları ve birçok sanatçı dostu katıldı.
 • 3

  Etkinlikte basın mensuplarına açıklamada bulunan Gül Sunal, eşinin böyle bir etkinlikle anılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Hem hüzünlü hem güzel bir etkinlik yapıldığını belirten Sunal, "Kemal'in sevdiği insanları ve sevdiği arabaları burada görünce çok mutlu oldum. Mavi Boncuk filminde kullanılan arabanın burada olması büyük sürpriz oldu bizim için. Tabi doğum gününde anılması özellikle önem verdiğimiz bir durum." diye konuştu.
 • 4

  Etkinliğe katılan şarkıcı Emel Sayın ise halıya sarılarak Mavi Boncuk filminde kaçırıldığı arabayı ve halıyı görünce çok duygulandığını anlatarak, "Keşke o filmdeki arkadaşların hepsi burada olsaydı. O kaçırılma sahnesi, biliyorsunuz çok sevilen ve çok bilinen bir sahneydi. Arkadaşlarımı ne kadar özledim anlatamam. Çok uyumlu bir ekiptik." ifadelerini kullandı.
 • 5

  İKOD Başkanı Serkan Okay ise Kemal Sunal'ın Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olduğuna işaret ederek, "Derneğimizin formatı gereğince Kemal abinin hem yaşamında, hem sinemasında kullandığı araçları bir araya getirmeye çalıştık. 'Şabaniye', 'Orta Direk Şaban', 'Garip' ve 'Sevimli Hırsız' filmlerinde kullandığı araçları ve kostümleri de getirdik." dedi.
 • 6

  Okay, "Mavi Boncuk" filminde kullanılan aracın da yer aldığı "Mavi Boncuk" temalı etkinlik için şu bilgileri verdi: "Aracın üzerindeki halı da filme ve o günlere gönderme amaçlı adapte edildi. O film çok önemlidir. Türk sinemasında çok önemli bir kadrodur. O filmden yakın zamanda kaybettiğimiz sevgili Tarık Akan'a ve sevgili Zeki Alasya'ya gökyüzüne selam gönderiyoruz. Kemal abinin doğum gününde Yeşilçam'a büyük emekler vermiş, bizlere yıllarca çok büyük sıcak duygular yaşatmış, tüm Yeşilçam emektarlarına selam olsun."
 • 7

  Etkinlikte ayrıca Perran Kutman, Zihni Göktay, Bahar Öztan, Süleyman Turan ve Çiğdem Tunç da Kemal Sunal ile yaşadıkları anıları izleyiciler ile paylaştı.