Kült korku filmi Suspiria’nın yeniden çevriminden yeni görsel

41 yıl sonra tekrar beyazperdeye uyarlanan kült korku filmi Suspiria'nın yeniden çevrimine ait yeni bir görsel yayınlandı.

 • 1

  Korku filmi sevenlerin merakla beklediği kült film Suspiria, 41 yıl sonra dönüyor.

 • 2

  Fifty Shades serisi ile tanıdığımız Dakota Johnson’ın başrolünü üstlendiği Suspiria yeniden uyarlamasından yeni bir görsel yayınlandı.

 • 3

  Entertainment Weekly dergisinde yayınlanan yeni filmin görselinde Dakota Johnson en önde yer alıyor.
 • 4

  1977 yapımı kült korku filmi Suspiria’nın yeni uyarlamanın kadrosunda Oscar ödüllü Tilda Swinton, genç yıldız Chloë Grace Moretz, Mia Goth, Jessica Harper, Angela Winkler ve Sylvie Testud gibi isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Sen Benimsin ve Beni Adınla Çağır filmleriyle tanınan İtalyan yönetmen Luca Guadagnino oturuyor.

 • 5

  Filmde, dünyaca ünlü bir dans okulunun merkezinden bir karanlık yükseliyor. Amerikalı bir genç kadın olan Susie Bannion, 1977 yılının Berlin'inde dünyaca ünlü bir dans okulu Markos Tanz Company'e kabul edilmiştir. Tam da Susie'nin okula varışıyla birlikte, bu prestijli okulun başka bir öğrencisi olan Patricia gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Okulun devrimci sanat yönetmeni olan Madame Blanc, okulun ününü kazanmasını sağlayan eğitmendir. Onun rehberliğinde Susie balede olağanüstü bir ilerleme kaydederken, Sara isimli bir kızla da arkadaş olur. Zaman içerisinde iki genç kadın ve yas tutan bir psikoterapist bu prestijli okulun ve yöneticilerinin karanlık bir sırrı sakladıklarından şüphelenmeye başlarlar...

 • 6

  Prömiyerini önümüzdeki ay Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirecek Suspiria, 9 Kasım’da ülkemizde vizyona girecek.