Maisie Williams’ın (Arya Stark) hayranlık uyandıran Game of Thrones gerçeği

ntv.com.tr

Game of Thrones dizisinde Arya Stark karakterine hayat veren Maisie Williams’ın rolüne hazırlanırken yaptığı tercih, savaş sahnesinde onu seyredenlerde hayranlık uyandırıyor. Arya Stark'ın sol el sırrı, Maisie Williams'ın Game of Theones 8. sezon 3. bölümdeki Night King'i öldürme sahnesine bir başka gözle bakmanızı sağlayacak.

 • 1

  Game of Thrones’un en çok konuşulan bölümlerinden biri olan 8. sezon 3. bölümü, The Long Night’ın kamera arkası görüntüleri yayınlandı.
 • 2

  Yayınlanan videoda oyuncular ve teknik ekip göz alıcı savaş sahnesinin hazırlık süreciyle ilgili bilgi verdi.

 • 3

  Dizide Arya Stark karakterine hayat verem Maisie Williams, Game of Thrones’un en uzun bölümündeki savaş sahnesi için eğitim alacağını bir yıl önce öğrendiğini söyledi. Williams, yönetmen Miguel Sapochnik’in kendisine eğitim alması gerektiğini, Boston'da peynir kızartması yerken söylediğini, kendisinin de “Tamam” dediğini anlattı.

 • 4

  Dövüş sahnesinin yıldızlarından biri olan Maisie Williams’ı seyircinin gözünde daha da yıldızlaştıracak bir gerçek de bu kamera arkası videosu sayesinde hatırlatıldı.

 • 5

  Dizinin showrunner’ı David Benioff, aslında sağ elini kullanan biri olan Williams’ın, Arya karakteri için bir solak gibi dövüştüğünü söyleyerek, “O iki elini de kullanan bir savaşçıya dönüştü” dedi.

 • 6

  Game of Thrones’la birlikte bir solak gibi davranmak zorunda kalan Williams, 2011’de verdiği bir röportajda, “Sol elimle tam olarak tek bir şey yapabilirim; bu da bir çatala geçirdiğim yiyecekleri ağzıma götürmek olur. Bunun dışında sol elimi bir şeyleri tutmak ve işaret etmek için kullanırım” demişti.

 • 7

  Williams, Arya Stark rolünü üstlendiği zaman, dizinin uyarlandığı kitaplara sadık kalabilmek için, dizi senaristleri onu buna zorlamamasına rağmen Arya'yı solak olarak oynamaya karar vermişti.

 • 8

  Williams, 3. bölümle ilgili Vogue İngiltere’ye verdiği röportajda, solak dönüşçüyü oynarken zorlandığını belirterek, “Sekiz yıl sonra hatamın bedelini ödüyorum. Neden bunun iyi bir fikir olduğunu düşündüm?” dedi.

 • 9

  Williams, daha önce verdiği bir röportajda da, jimnastik eğitiminin her iki tarafını da kullanmayı öğrenmesine yardımcı olduğunu söylemişti.