Marvel'a Müslüman süper kahraman geliyor (Ms. Marvel)

Avengers: Infinity War'un (Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı) şimdiden tüm zamanların en çok izlenen 5. filmi olmayı başarması devam halkası için beklentileri arttırdı. 2019'da vizyona girecek Avengers: Infinity War 2'nin yanı sıra aynı yıl vizyona girecek ve seride rol alması beklenen Captain Marvel'in detayları da merak ediliyor. Captain Marvel'in çekimlerine başladıkları müjdesini veren Marvel patronu Kevin Feige, Müslüman süper kahraman Kamala Khan, nam-ı diğer Ms. Marvel'ın planları arasında olduğunu açıkladı.

 • 1

  Marvel'ın uzun zamandır beklenen Captain Marvel filminde prodüksiyon devam ediyor, ancak bu stüdyoyu daha ileriyi düşünmekten alıkoymuyor.
 • 2

  BBC Arabic kanalına konuşan Marvel patronu Kevin Feige, dünya Brie Larson’ın Captain Marvel’ı ile buluştuktan sonra, onun en sık karşılaştığımız takım arkadaşı Ms. Marvel'ın da Marvel sinematik evreninde kendine yer bulabileceğini söyledi.
 • 3

  Feige, Müslüman genç süper kahraman Kamala Khan, nam-ı diğer Ms. Marvel'ın kesinlikle değerlendirdikleri süper kahramanlardan biri olduğunu belirtti.
 • 4


  Feige konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Şu anda Brie Larson il Captain Marvel'i çekiyoruz. Çizgi romanlardaki başka bir karakter olan Ms. Marvel, Captain Marvel'dan esinlenen Müslüman süper kahraman da kesinlikle planlarımız arasında. Captain Marvel'ı dünyaya tanıttıktan sonra bu konuda da planlarımız var"
 • 5

  Feige, böylece çizgi roman severlerin gönlüne taht kuran Pakistan kökenli süper kahramanın Marvel sinematik evrenine katılma ihtimalini duyurmuş oldu.
 • 6

  Captain Marvel için de bekleyiş devam ediyor. 1990'lı yıllarda geçecek olan film, Captain Marvel'ı, S.H.I.E.L.D. yöneticisi Nick Fury'nin karşılaştığı ilk süper kahraman olarak tanıtacak.
  Feige daha önceleri, "Nick Fury'nin süper kahramanlar ve dünyadaki diğer çılgın şeyleri bilmesinden önceki bir dönemi keşfetmek istedik. Nick ile ilk kez Tony Stark'a 'Sen büyük bir evrenin parçasısın. Sadece henüz bunu bilmiyorsun' dediğinde tanışmıştık" diye konuşmuştu.
 • 7

  8 Mart 2019'da Türkiye'de seyircilerle buluşacak olan Captain Marvel'in ve onu canlandıran Brie Larson'un Infinity War 2'nin de kadrosunda olması bekleniyor.