Moda Filmleri Festivali kasımda İstanbul'da

ntv.com.tr

Fashion Film Fest Istanbul (İstanbul Moda Filmleri Festivali), moda ve film dünyalarını bir araya getiren içeriği ve konuklarıyla 26-27 Kasım'da ikinci kez seyircisiyle buluşacak.

 • 1

  İstanbul’un moda filmleri festivali Fashion Film Fest Istanbul, ikinci kez seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Festival bu yıl da dünyanın dört köşesinden büyük moda evlerinin, markaların, genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini dev ekrana yansıtırken konuklarına söyleşiler, atölyeler, sanat enstelasyonları ve partilerle de farklı bir deneyim yaşatacak. 26-27 Kasım tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festival, Tuna Yılmaz/Kültür Departmanı tarafından düzenleniyor. Marriott Hotel İstanbul Şişli, AtlasGlobal gibi markaların da sponsorluk desteği verdiği etkinlik tamamen ücretsiz ve halka açık olacak.

 • 2

  DÖRT FİLM VE YÖNETMEN ÖDÜLLENDİRİLECEK

  DÖRT FİLM VE YÖNETMEN ÖDÜLLENDİRİLECEK

  Geçen sene sunulan iki ödülü bir başlangıç olarak gören Fashion Film Fest Istanbul, bu yılki edisyonunda tam dört farklı kategoride ödül dağıtacak. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve moda haftası direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri, festivalde En İyi Moda Filmi, En İyi Türk Moda Filmi, Genç Keşif ve En İyi Müzik Videosu ödüllerinin sahiplerini belirleyecek. Yurt dışından ve Türkiye’den profesyonel standartlarda çekilmiş filmlerden birine verilecek olan En İyi Moda Filmi ödülünün sahibini bir sonraki projesini İstanbul’da gerçekleşmesi koşuluyla 15 bin TL değerinde bir yapım desteği bekliyor.

  Öğrenci filmlerinin yarıştığı Genç Keşif, modayı ön plana alan müzik videolarından birine verilen En İyi Müzik Videosu ve ülkemizde yapılmış moda filmlerine özel verilen En İyi Türk Moda Filmi ödülü de yarışmanın diğer kategorileri arasında.

 • 3

  MODANIN ÖNEMLİ İSİMLERİ GELECEK

  MODANIN ÖNEMLİ İSİMLERİ GELECEK

  Uluslararası yarışma jürisinde veya festivalde konuşmacı olarak festival esnasında İstanbul’a gelecek olan önemli konuklar arasında Londra Moda Filmleri Festivali kurucusu Beatrice Blom, Avustralyalı modacı Emma Mulholland, Fashion Clash Festival kreatif direktörü Branko Popovic, dünyanın en önemli tasarım okulu Central-Saint Martins’in moda bölüm başkanı Hywel Davies, yönetmenler Harun Güler ve Senio Zapruder, Runway Manhattan yayın direktörü Nicolas Greghorieff, fotoğrafçı Michael Daks ve King Kong dergisi yayın yönetmeni ve fotoğrafçı Ali Kepenek yer alıyor.

  Türkiye’den de Meryem Uzerli, Ömer Karacan, Bahar Korçan, Işın Görmüş, Serkan Şedele, Emre Ünal ve Tamer Yılmaz gibi isimlere ek olarak yurt dışından gelecek olan bazı sürpriz konuklar festival zamanı duyurulacak.

 • 4

  DEV İSİMLER DEV EKRANDA

  DEV İSİMLER DEV EKRANDA

  Festivalde gösterilen filmler vasıtasıyla da seyirciler Tory Burch, Caruso, Zeynep Tosun, Selfridges, Julien Fournié, Azzedine Alaïa, Louis Vuitton, Longchamp, Desigual, BCBG Max Azria, Jean-Paul Gaultier, Yohji Yamomoto, Deniz Berdan, Marc Cain, Özgür Masur, Oscar Carvallo, ve Dice Kayek gibi marka/tasarımcıların filmleriyle Giancarlo Giannini, Tony Ward, Güzide Duran ve Zuhal Olcay gibi isimleri dev ekranda seyretme şansı bulacaklar.

 • 5

  "SIRADAN MODA ETKİNLİĞİ DEĞİL"

  "SIRADAN MODA ETKİNLİĞİ DEĞİL"

  Festival ayrıca Madrid, Lahore, Brüksel, Berlin Kanada ve Avustralya moda film festivalleriyle imzalanan bir içerik ve ortaklık anlaşmasıyla Türkiye’den çıkan moda filmlerinin yıl içerisinde bu festivallerde yer almasını sağlıyor. Böylece Türk modacılarının ve markalarının küresel tanıtımına da katkı sağlayacak.

  Festivalin kurucusu ve kreatif direktörü Tuna Yılmaz “İstanbul küresel güç oyununun her alanında gelmek istediği lider konuma, moda sektöründe de ulaşabilmek için büyük adımlar atıyor. Dünyaya İstanbul'daki moda dünyasının sadece moda haftasındaki defilelerden ibaret olmadığını, kentin ve etkinliğin vizyonunun daha geniş olduğunu göstermek gerekiyor” diyerek festivalin sıradanlaşmış moda etkinliklerinden çok daha farklı ve küresel bir organizasyon olduğunun altını çiziyor.

 • 6

  FESTİVALDEN BAZI FİLMLER

  FESTİVALDEN BAZI FİLMLER
  • In and Out of Control, Yönetmen: Emir Eralp, Marka: Nowness, Türkiye
  • Urban Nature, Yönetmen: Victor Claramunt, Marka: Longchamp, İspanya
  • The Good Italian II, Yönetmen: Emanuele di Bacco, Marka: Caruso, İtalya
  • Jokes, Yönetmen: Marie Schuller, Marka: Dice Kayek, Büyük Britanya
  • Gang, Yönetmenler: Ali Ata Akel & Emre Ünal, Marka: 25th Hour, Türkiye
  • The Painting, Yönetmen: Boldizsar CR, Marka: Tory Burch, İtalya
  • In Silence, Yönetmenler: Hettie Griffiths & Rob Jarvis, Marka: Yohji Yamamoto, Büyük Britanya
  • Never Ending Story, Yönetmen: Metz Racine, Marka: Louis Vuitton, Fransa
  • Performer, Yönetmen: Anthony Lau, Marka: BCBG Max Azria, ABD
  • Blossom, Yönetmen: Benjamin Nicolas, Marka: Oscar Carvallo, Fransa
  • Sadece, Yönetmen: Veyasin, Tasarımcı: Özgür Masur, Türkiye