Netflix'in Emmy adayı dizileri

ntv.com.tr

69. Emmy Ödülleri için Netflix orijinal yapımları 90’dan fazla kez aday gösterildi. 2017 Emmy Ödülleri’nde aday gösterilen orijinal Netflix yapımlarını izlemek isteyenler için işte en önemli kategorilerde yarışan diziler, filmler ve belgeseller…

 • 1

  Stranger Things

  Kaybolan bir çocuk, onu aramaya koyulan ailesi ve arkadaşları, çok gizli devlet işleri ve olağanüstü güçler… Gerilim dizisi, "en iyi drama dizisi" dahil, toplam 18 dalda aday gösterildi. Millie Bobby Brown, "drama dizisinde en iyi yardımcı kadın oyuncu"; David Harbour, "drama dizisinde en iyi yardımcı erkek oyuncu" ve Shannon Purser, "drama dizisinde en iyi kadın konuk oyuncu" olarak yarışıyor.

 • 2

  The Crown

  İngiliz kraliyet draması The Crown, "en iyi drama dizisi" dahil, 13 adaylık aldı. Kraliçe II. Elizabeth rolüyle Claire Foy, "en iyi drama dizisi kadın oyuncusu", John Lithgow ise "drama dizisinde en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü için aday gösterildi.

 • 3

   House of Cards

  Toplamda altı adaylık alan heyecanlı Beyaz Saray hikayesini izlemek için hiç yoksa dört nedeniniz var: "En iyi drama dizisi" adaylığı, "en iyi drama dizisi kadın oyuncusu" adaylığı (Robin Wright), "en iyi drama dizisi erkek oyuncusu" adaylığı (Kevin Spacey) ve "drama dizisinde en iyi yardımcı erkek oyuncu" adaylığı (Michael Kelly).

 • 4

  Master of None

  Başrol oyuncusu Aziz Ansari’nin hayatından esinlenen komedi dizisi toplam sekiz kategoride yarışıyor. Dizi, "en iyi komedi dizisi" Emmy’sine aday gösterildi, Ansari ise "en iyi komedi dizisi erkek oyuncusu" ödülüne uzanıyor. Angela Bassett ise "en iyi komedi dizisi kadın konuk oyuncusu" adayı.

 • 5

  Unbreakable Kimmy Schmidt

  15 yıl boyunca bir tarikatta yaşadıktan sonra New York’a dönüp hayatını yeniden yoluna koymaya çalışan Kimmy’nin hikayesi beş kategoride rekabet ediyor. Bunlar arasında "en iyi komedi dizisi", "en iyi komedi dizisi erkek oyuncusu" (Ellie Kemper) ve "en iyi komedi dizisi yardımcı erkek oyuncusu" (Tituss Burgess) adaylıkları var.

 • 6

  Grace and Frankie

  Eşcinsel olduklarını açıklayan eşleri tarafından terk edilen Grace and Frankie olarak izlediğimiz iki deneyimli oyuncu Jane Fonda ve Lily Tomlin’den "en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" ödülünü hangisi alacak, merakla bekleniyor.

 • 7

  Black Mirror

  Hayatın ve teknolojinin karanlık yüzünü yansıtan bu distopik bilim kurgu dizisinin her bir bölümü nefes kesiyor. Black Mirror, 69. Emmy Ödülleri'nde "en iyi televizyon dizisi" kategorisinde yarışıyor.

 • 8

  Chef’s Table

  Dünyanın farklı ülkelerinden usta şeflerin ekranda hünerlerini sergiledikleri Chef’s Table, "en iyi belgesel dizisi veya kurgu olmayan dizi" dalında aday gösterildi.

 • 9

  The Keepers

  Yaklaşık yarım asır önce öldürülen bir rahibe ve olayın üzerindeki sis perdesini aralamaya çalışan bir yapım. "En iyi belgesel dizisi veya kurgu olmayan dizi" kategorisinde ödül bekliyor.

 • 10

  Amanda Knox

  Oda arkadaşını hunharca öldüren soğukkanlı bir psikopat mı yoksa kendini bitmek bilmeyen bir kabusun içinde bulan suçsuz bir öğrenci mi? Peki Amanda Knox, "en iyi belgesel veya kurgu olmayan özel yapım" ödülünü alabilecek mi?

 • 11

  13th

  ABD hapishanelerinde siyahların gördükleri muameleyi ve ırk ayrımcılığını eksenine alan düşündürücü bir yapım. "En iyi belgesel veya kurgu olmayan özel yapım" dalında yarışan bir diğer Netlix belgeseli.