Örümcek Adam Tom Holland’ın kostüm hayal kırıklığı

ntv.com.tr

‘Örümcek Adam Eve Dönüş’ (Spider Man Home Coming) filminin başrol oyuncusu Tom Holland, Örümcek Adam kostümünü ilk giydiğinde bedenine büyük gelmesi sebebiyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

 • 1

  Ülkemizde 7 Temmuz’da vizyona girecek olan ‘Örümcek Adam Eve Dönüş’ (Spider Man Home Coming) filminin yıldızı Tom Holland, setteki ilk gün bedenine uygun kostümün hazır olmaması sebebiyle dublörü için hazırlanan kostümü giymek zorunda kaldığını açıkladı. 21 yaşındaki İngiliz oyuncu, kostümün kendisine büyük gelmesi sebebiyle hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

 • 2

  İngiliz Mirror’a konuşan Holland, “Kostümü ilk giydiğimde beklediğim kadar kahramanca görünmediğini fark ettim. Dublörümün bedeni benden çok daha büyük. Yani kostümü ilk giydiğimde üzerimde çuval gibi durdu” dedi.

 • 3

  “Spider Man’i oynayan ikinci İngiliz” unvanını alan Holland, Marvel Stüdyoları ile tam altı yıllık sözleşme imzaladı. Geçen yıl oynadığı ‘Captain America: Civil War’da büyük beğeni toplayan genç aktör, önümüzdeki yıl ise yine Marvel yapımı ‘Avengers: Infinity War’ filminde yer alacak.

 • 4

  Dans eğitimi ve jimnastik geçmişi bulunan Holland, “Fiziksellik oyunculuğun büyük bir parçası ve Spider Man, hem Marvel hem de dünya sinemasındaki en fiziksel karakterlerden biri. Dolayısıyla böyle bir geçmişe sahip olduğum için şanslıyım” dedi.

 • 5

  Ünlü oyuncu, filmde Peter Parker’ın akıl hocası Iron Man’i canlandıran Robert Downey Jr. hakkında, “Dünyadaki en iyi adam” ve “Çok havalı” ifadelerini kullandı.

 • 6

  Holland, “Aslında (Robert Downey Jr.) dün gece bana mesaj attı. Dün kendisi ve Avengers’ın birkaç üyesi birlikte filmi izlemişler. Hepsi filmi çok övdü ve benimle gurur duyduklarını belirtti. Yani gece uykumdan uyandırılmak için harika bir sebepti” dedi.

 • 7

  Filmde geçen doğaçlama sahnelerden bahseden Holland, Robert Downey Jr. ile aralarında geçen bir sahneyi şöyle anlattı:

  “Fragmanda Robert’a sarıldığım sahne doğaçlama gelişti. Sadece gerçekten ona sarılmak istedim, çünkü o Robert Downey Jr. ve bu sarılma, filmin en komik sahnelerinden biriydi.”

 • 8

  Bir kavga sahnesinde kazara yumruk yiyen Holland olayı şöyle anlattı: “Kavga sahnesini adeta bir dansmış gibi oynuyorsunuz. Dublör o sahnede vurduğu yumruğun şiddetini azaltmayı, ben de yumruktan kaçmam gerektiğini unuttum. Sonuç olarak ise kafamın arkasına çok sert bir yumruk attı. Elinde metal bir zırh eldiveni vardı. Bir sette geçirdiğim en büyük kaza bu oldu sanırım. Aslında bu sahne filmde yok. Yani boş yere yumruk yedim. Fakat anlatmak için güzel bir hikaye.”