Robin Williams’ın eşinden intihar sebebi açıklaması

ntv.com.tr

İki yıl önce intihar eden ünlü aktör Robin Williams’ın eşi Susan Schneider Williams, intihar sebebinin depresyon olmadığını iddia etti.

 • 1

  İNTİHARDAN İKİ YIL SONRA AÇIKLAMA

  İNTİHARDAN İKİ YIL SONRA AÇIKLAMA

  Hollywood’un en sevilen komedi oyuncularından Robin Williams’ın intiharından iki yıl sonra eşi Susan Schneider Williams’tan oyuncunun hastalığı hakkında açıklama geldi.

  Susan Schneider Williams, Ağustos 2014’te intihar eden ABD’li aktörün depresyon nedeniyle intihar etmediğini, Lewy cisimcikli demansla (Parkinson hastalığı demansı) mücadele ettiğini söyledi.

 • 2

  "DEPRESYON DEĞİL BUNAMA"

  "DEPRESYON DEĞİL BUNAMA"

  CBS kanalında Charlie Rose’un programına konuk olan Susan Schneider Williams, eşine tıbben Parkinson hastalığına bağlı bunama teşhisi konulduğunu iddia etti.

  Williams, otopsi raporunda da beyninde ve beyin sapında bu nörolojik hastalığın izlerinin net şekilde görüldüğünü söyledi.

 • 3

  BİR ÇEŞİT SİNİR HASTALIĞI

  BİR ÇEŞİT SİNİR HASTALIĞI

  Lewy cisimcikli demansı, aşırı protein depolanması sonucu beynin etkilenmesi ve bunun da davranışları, ruh halini ve hareketleri değiştirmesi şeklinde tanımlanıyor. Hastalığın belirtileri Parkinson ve Alzheimer hastalıklarıyla benzerlikler gösteriyor.

 • 4

  EVLİLİK YILDÖNÜMÜNDE BAŞLADI

  EVLİLİK YILDÖNÜMÜNDE BAŞLADI

  Eşinin davranışlarının Ekim 2013’te, ikinci evlilik yıldönümleri döneminde karın ağrısıyla birlikte değiştiğini söyleyen Williams, "Robin ve ben o zamana kadar altı yıldır birlikteydik, eşimin normal korku ve endişe çizgisini biliyordum” şeklinde konuştu.

  Williams, “Korku ve endişesi yükselişe geçti ve korkutucu bir seviyede devamlı hale geldi. İşte tam da bu sıralarda hastalığı başlamıştı” dedi.

 • 5

  "İYİ GECELER AŞKIM"

  "İYİ GECELER AŞKIM"

  Williams, ‘The Terrorist Inside My Husband's Brain’ (Kocamın Beynindeki Terörist) adlı makalesinde, eşinin son günlerinde birlikte sevdikleri her şeyi yaptıklarını yazmış, şunları eklemişti:

  “Her zamanki gibi uyumaya gittiğimizde kocam bana ‘İyi geceler aşkım’ dedi ve benim cevabımı bekledi: İyi geceler aşkım. Sözleri bugün bile hala kalbimde yankılanıyor.”