Sertab Erener, sokak konserleri festivali düzenleyecek

Sertab Erener, akustik konser turnesi öncesinde basın mensuplarıyla buluştu. Sanatçı, yakın gelecekte bir sokak müzisyenleri festivali planladığını, bu projeyle ilginç yeteneklerin açığa çıkarılmasını hedeflediklerini anlattı.

 • 1

  Türk pop müziğinin ünlü isimlerinden Sertab Erener, ‘Sertab'ın Oda Müziği’ projesi kapsamında çıkacağı Bursa, Ankara, İstanbul ve İzmir turneleri öncesi basın mensuplarıyla Maslak’taki stüdyosunda bir araya geldi.
 • 2

  Konserlerinde, 25 yıl içinde biriktirdiği şarkılarını akustik olarak seslendirecek olan Erener, “25 yıllık bütün bu birikimimi bu turnede sergileyeceğim. Müzikle yaşayan bir insan olduğum için konserlere sayılı günler kala uykularım kaçıyor. Bu konserlerde birbirinden hit olmuş 30’dan fazla şarkımı seslendireceğim. Çeyrek asrı geride bıraktım. Nefesim tükenene kadar şarkı söyleyeceğim ve sahnelerde olacağım. Hayatta müzikten başka sevdiğim bir şey yok” dedi.
 • 3

  Geçtiğimiz ay Kadıköy-Beşiktaş vapurunda sokak sanatçılarıyla birlikte verdiği konser sonrası reklam yaptığı iddialarıyla karşı karşıya kalan Erener, şunları söyledi:
 • 4

  “Dünyanın her yerinde sanatçılar halkın arasına karışıp onlarla birlikte şarkı söylerler. Benim vapurda şarkı söylemem şaşırtıcı gelmemeli. Bazılarının iddia ettiği gibi reklam yapmadım, buna ihtiyacım yok”
 • 5

  Şarkıcı, sokak müzisyenleriyle birlikte çalıp söylemeye devam edeceğinin müjdesini verirken, “Sokak sanatçılarının katılım göstereceği nisan veya mayıs ayı içerisinde bir sokak konserleri festivali yapmak istiyoruz. Tarihi ve yeri tam olarak netleşmedi. Ancak videolarını çekip bana mail yoluyla ileten kişiler arasından seçim yapacağız. Düzenlenecek bu yarışmada sokak sanatçıları yeteneklerini konuşturacak” dedi.