Tuba Büyüküstün: Ferzan içimde sakladığım şeyi istedi ve aldı

Ferzan Özpetek’in yeni filmi ‘İstanbul Kırmızısı’nda başrol oyuncusu olan Tuba Büyüküstün, “Ferzan benim içimde sakladığım bir şeyi gördü, istedi ve aldı” dedi.

 • 1

  Ferzan Özpetek’in “İlk Türk filmim” dediği ‘İstanbul Kırmızı’ gösterime girdi. Halit Ergenç, Nejat İşler, Mhemet Günsür gibi isimlere birlikte başrolde yer alan ve Neval karakterini canlandıran Tuba Büyüküstün, “Ferzan benim çok beğendiğim bir yönetmendi. Her oyuncuya nasip olmaz bu kadar takip ettiği bir yönetmenle çalışmak, çok şanslıyım” dedi.

 • 2

  Büyüküstün, Milliyet Sanat’a verdiği röportajda, film öncesi hayatla ilgili başka planlarının olduğunu, onları ertelemek durumunda kaldığını söyleyerek, “Daha çok gece çalıştık, çok sabahladık. Yarasa gibiydik o dönem hepimiz” ifadesini kullandı.

 • 3

  Ferzan Özpetek’in kendisi için “Görür görmez çarpıldım” dediği Büyüküstün, “Ben ilk senaryoyu okuduğumda ‘Bugüne kadar izlediğim Ferzan Özpetek senaryoları gibi değil’ dedim. Başka bir ‘mood’u var” şeklinde konuştu.

 • 4

  Büyüküstün Ferzan Özpetek’le çalışma deneyimini şöyle anlattı:

  “Ferzan’ın şöyle bir özelliği var; bir şey görüyor oyuncuda, sen onu saklıyorsun, içeride bir yerde tutuyorsun, onu istiyor. Ben öyle bir şey yaşadım. Hakikaten içimde olan ama sakladığım, gerçekten sadece beni çok yakından tanıyanların bildiği bir şey var. Onu gördü, istedi ve aldı. Bu bir oyuncu için büyük şans.”

 • 5

  İstanbul’un renginin kendisi için kırmızı olduğunu söyleye Büyüküstün, “Kırmızı benim için yüksek duyguların rengidir; aşk, nefret, ihanet. Pozitifte ve negatifte çok yüksek yaşanan duygular bana kırmızı gelir. İstanbul’da da her şey yüksek geliyor” dedi.