Ülkeler savaşçı birer insan olsaydı nasıl görünürdü?

ntv.com.tr

Küresel arenada her ülkenin çizdiği bir imaj vardır. Bazıları savaşçı ve agresif çıkışlarıyla bilinse de bazı ülkeler kibarlığıyla ön plandadır. Peki ülkeler savaşçı birer insan olsaydı nasıl görünürlerdi? Giyim kuşamları nasıl olurdu? Rus sanatçı Anastasia Bulgakova'nın aklına gelen bu soru onu ülkeleri savaşçı olarak resmetmeye itti ve ortaya bu çizimler çıktı...

 • 1

  Kanada
  Kibarlığı ve sportifliğiyle ön planda olan Kanada, tabii ki temiz suratlı ve iyi görünümlü bir erkek olarak resmedilmiş. Kanada'nın diğer ülkelerin savaş alanıyla ilgisi yok. O tek savaşını spor arenasında hokey oynayarak veriyor. Buz hokeyindeki başarısından dolayı ona 'Buzların Kralı' ünvanı verilmiş.
 • 2

  Meksika
  Aztek-Maya temalı eşsiz dövmesiyle karşımıza çıkan Meksika kadını gücünü Aztek mitolojisinden alıyor. Güzelliğinin altında tehlikeli ve tehditkar bir görünüm veren Meksika, her suç lordu gibi klasik erkek kıyafetlerini tercih etmiş. Elegant ve gerekirse elini kana bulamaktan çekinmeyen bir duruşu var.
 • 3

  Fransa
  1500 yıllık monarşi geleneğini günümze taşıyan Fransa, eşsiz asaletiyle resmedilmiş. Gücünü geçmişinden aldığı duruşundan belli olan Fransa, özgürlük ve eşitlik için savaşmaktan çekinmeyecektir.

 • 4

  ABD
  Naif ve idealistik görüntüsüyle karizmatik bir çizgi yakalayan ABD, aslında içinde oldukça vahşi ve kolaylıkla istediklerini yanına çekerek kendi müttefiki yapabiliyor. Esas amacı her zaman hayatta kalmak olan bu güçlü kadın, bunu maksimum konforla yapabilmek için elinden geleni ardına koymuyor.
 • 5

  Rusya
  Sevimli, soğuk ve diplomatik bir deha. Eğer onu tanıyorsanız ve güvenini kazandıysanız Rusya size karşı sıcakkanlı olacağının mesajını bakışlarıyla veriyor. Geçmişinden ilham alan ve Çarlık döneminin ihtişamını yansıtan zırhıyla karşımıza çıkan Rusya, günümüzden de parçaları yanında taşıyor. AK-47 silahıyla tehditkar bir görünüm çizen bu ülke savaşa ve direnmeye her zaman hazır.
 • 6

  İngiltere

  Genç, diri ve punk-rock kültüründen gücünü alan İngiltere, yanındaki sadık dostu İngiliz bulldog ile burnu havada ve isyankar bir görünüm veriyor. Avrupa geleneğini İngiliz asaletiyle ve asiliğiyle birleştiren bu ülke savaşmaktan hiçbir zaman kaçınmayacağını yumruklarını sıkarak belli ediyor.

 • 7

  Japonya
  Şüpheci gülümsemesi ve sakin mizacıyla resmedilen Japonya, diğer ülkelerle olan ilişkilerini belli bir strateji doğrultusunda ilerletiyor ve her zaman bir planı var. Onun gerçek isteğini ve arzuladığı şeyi hiçbir zaman kimse tahmin edemez. Yüksek teknolojiyle donatılan zırhının ardında fiziksel gücüne güvenen ve onunla adım atmaktan çekinmeyeceğini belirten bir yapısı var.
 • 8

  Almanya

  Tipik bir Cermen şövalyesi görünümünü günümüz Alman teknoloji dehasıyla birleştiren Almanya, güçlü zırhıyla kolay kolay yenilmeyeceği mesajını veriyor. Güçlü ve bir o kadar da asi bir görünümü olan bu ülkeyi alt etmek o kadar da kolay olmayacaktır.

 • 9

  İran
  Büyülü Anka kuşunu arkasına alarak gücüne güç katan İran, antik çağlardan bu yana gücünü artırarak günümüze asırlık geleneğinden ilham alarak gelmiş. Konuşmaktan çok zenginliğine ve gücüne güvenen İran, konuşmanın gerekli olmadığını düşünüyor. Kumların Lord'u olan İran, güçlü geleneğini sürdürmeye devam eden kararlı bir adam.
 • 10

  İsrail
  Günümüz İsrail'inin vücut bulmuş hali olan bu kadın asker, geçmişteki günahlarından bugünlere geldiğini ve öfkesinin nedeninin de bu olduğunu belirten sinirli bir görünüme sahip. Kendisini savunmak için yapmayacağı şey ve karşısına almayacağı başka ülke yok.