Ünlülerin tatildeki vazgeçilmezleri (Eşya tercihleri, albümleri, kitapları)

Tatil denilince akla ilk gelen deniz-güneş-kum üçlüsünü daha keyifli ve renkli hale getirmek isteyen ünlü isimler yaz tatilinde kendilerini kitaplara, müziğin ruhu dinlendiren tınılarına emanet ediyorlar. Gösteri dünyasının ünlüleri; tatilde plaj çantalarından eksik etmedikleri, olmazsa olmazlarını D&R’ın seçkilerinden belirlediler. İşte ünlü isimlerin tatilde olmazsa olmaz eşyaları, dinlediği müzikler ve favori kitapları...

 • 1

  SİMGE SAĞIN

  SİMGE SAĞIN
  Tatilde Tanrılar Okulu'nu okuyorum. Bu kitap bittikten sonra ise Homo Deus'un Yarının Kısa Bir Tarihi”ni okuyacağım.
  Evrencan Gündüz'ün; Evrencan ve Uzaylılar, yeni çıkan Mevsim Çiçekleri albümünü, Kenan Doğulu'nun Vay Be albümünü dinliyorum. Dinlemekten keyif aldığım diğer albümler ise; Mogli-Wanderer, Funk Wav Bounces Vol 1 - Calvin Harris / Rollin (feat. Future&Khalid) , Tolerance Break - Nonself ; Decorating Mind albümleri.
  Tatilde olmazsa olmazlarım; kulaklığım, yoga matım, kitaplarım, gözlüklerim ve şapkam.
 • 2

  BURAK AKSAK

  BURAK AKSAK
  Ursula Le Guin’in Dünyaya Orman Denir kitabı, Chuck Palahniuk’in Yanık Diller kitabı ve Curzio Malaperte’nin Can Pazarı bu yaz okuyacağım kitaplar arasında yer alıyor.
  Bu yaz dinlemekten en keyif aldığım albüm ise Kenan Doğulu’nun yeni çıkan albümü Vay Be.
  Tatilde yanımdan ayırmadıklarım; telefonum, kulaklığım, defterim ve kalemim.
 • 3

  ECE SEÇKİN

  ECE SEÇKİN
  Bu Yaz; Joseph Murphy’ nin Bilinçaltının Gücü kitabını okuyorum,
  Simge Sağın’ın Ben Bazen albümünü dinliyorum.
  Üstten çıkmalı fotoğraf makinesi satın aldım ve herkesin fotoğrafını çekiyorum.
 • 4

  AZRA KOHEN

  AZRA KOHEN
  Bu sene tatilde okumak için beklettiğim kitaplar; Vaclav Smil’in Should We Eat Meat? Evolution and Consequences of Carnivory kitabı,Steven Pinker’ın , The Better Angels of Our Nature: Why Violence Has Declined? kitabı ve Elizabeth Corbert’in The Sixth Extinction. A Natural History kitapları.
  Bu sene özellikle keyif aldığım albümler; Abel Korzeniowski 'nin bestelediği albümler, Rachel Portman'ın ve Kina Grannis'in albümleri.
  Tatilde olmazsa olmazım ses geçirmez kulaklığım, şapkam ve bisikletim.
 • 5

  GÖKHAN TÜRKMEN

  GÖKHAN TÜRKMEN
  Tatilde Robert Greenfield’in Son Sultan Ahmet Ertegün ve Rock’n Roll’un Yükselişi kitabını keyifle okuyorum.
  Cascadeur’un Camera albümünü severek dinliyorum.
  Yazın kulaklık, şarj aleti, sırt çantası ve şapkamı yanımdan ayırmıyorum.
 • 6

  NİLGÜN BODUR

  NİLGÜN BODUR
  Tatilde, Elif Şafak’ın Sanma ki Yalnızsın, Paulo Coelho’nun Hippi ve Francesc Miralles’in Ikigai kitabını okuyacağım .Bir de kafamı dağıtmak ve yaşadığımız trajedilerde komedi görebilmemiz için karikatür kitapları satın aldım. Rahat Adam Sami, Hunililer ve Fırat serisi beni çok motive ediyor.
  Ben genelde müzik dinlemem. 80 ler ve 90’lar da kaldım. O zamanları hem yerli hem de yabancı müzikte arıyorum. Müzik bana ilham vermiyor aslında. Ben genelde şiir dinlerim, youtube’dan dinlediğim meditasyon kayıtları ile de rahatlarım.
  Tatilde olmazsa olmazlarım; telefonum, kulaklığım, uzaktan kumandalı tripodum ve yaşam sevincim.
 • 7

  METİN HARA

  METİN HARA
  Tatilde bana eşlik eden kitaplarım; David Jones’un Who Cares Wins: Why Good Business is Better Business ve Sun Tzu’nun The Art ofWar kitapları.
  Bu aralar Ludovico Einaudi’nin müzikleri bana ilham veriyor. Hem duyguları harekete geçiren hem de insanı dinginleştiren bir hali var. Zihnin pürüzleri olmadan duyguları hissedebilmek için
  Jbl flip 3 ve kulaklığım tatilde olmazsa olmazlarım arasında yer alıyor.
 • 8

  AYŞE TOLGA

  AYŞE TOLGA
  Tatilde yanıma aldığım David Icke - İnsanoğlu Ayağa Kalk, Nilgün bodur- Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim, Hazal Yılmaz - Anlam Arama, Andres Pascual - Ayı Kaplan kitapları okunmak için sıra bekliyor.
  Bu yaz kendime birplaylist oluşturdum. Mabel Matiz, Aga Zaryan , All Jarreou, Kalben, Ceylan Ertem albümleri bu yaz, en çok dinlediklerim arasında yer alıyor.
 • 9

  BETÜL DEMİR

  BETÜL DEMİR
  Bu sene tatilde biraz kendi içime döndüğüm için kişisel gelişim kitaplarımı yanıma aldım. Bu yaz okuyacağım kitaplardaki önceliklerim; GuyFinley’nin Vazgeçebilmek , Osho’nun Yoga kitapları.
  Değişmez yol müziklerim var benim. Adam grubunun özellikle Yüzyüzeyken Konuşuruz şarkısınıve Evrencan Gündüz’ün şarkılarınıdinlemekten büyük keyif alıyorum.
  Tatilde olmazsa olmazım; kulaklığım, günlüğüm, kitaplarım ve koruyucu kremim.
 • 10

  BURCU GÜNEŞ
  Sevgili arkadaşım Gökhan Çınar’ın ‘Geçecek Mi’ kitabını ilgiyle okudum, şifa niyetine. David Eagleman’ın “Beyin - Senin Hikayen”adlı kitabını ise nörobilime merak duyan herkese tavsiye ediyorum. Sırada Behçet Necatigil çevirisiyle hazırlanmış Knut Hamsun’un “Açlık” romanı var. Küçük Prens’i ve Richard Bach’in yazdığı Martı kitabını ve Jonathan’ı, Eckhart Tolle kitapları zaman zaman yeniden okuyarak oradaki öğretileri kendime hatırlatıyorum.
  Geçen yaz olduğu gibi bu yaz da Ed Sheeran şarkıları kulaklarımı bayram ettiriyor. İlham kaynağım
  Fotoğraf çekmeye bayılıyorum. Son zamanlarda polaroid fotoğraflara merak saldım ve instax’ımı yanımdan ayırmıyorum. Koruyucu kremim ve e-kitap okuyucum olmazsa olmazlarım arasında