‘Valerian’dan özel efekt rekoru

Cara Delevingne, Rihanna ve Dane DeHaan’ın başrollerde yer aldığı ‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’ filmi tam 2 bin 355 tane özel efektle 'Star Wars:Rogue One'ın rekorunu kırdı.

 • 1

  Vizyon için gün sayan yeni film ‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’ kullandığı özel efektlerle adından söz ettiriyor. 27 Temmuz’da göeterime girecek olan Luc Besson'un yönettiği filmde tam 2 bin 355 tane özel efektli sahne çekildi. Bu, Gareth Edwards'ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Star Wars:Rogue One'dan 600 adet daha fazla özel efektli sahne anlamına geliyor.

 • 2

  Bruce Willis'in başrolde yer aldığı ‘5. Element’ filmini de yöneten Luc Besson'un bu filmden küçük bir sahneyi de Valerian filminde kullandığı öğrenildi.

 • 3

  Modellikten oyunculuğa terfi eden filmin başrol oyuncularından Cara Delevingne, özel efektli sahneler için, “Yaklaşık altı ay boyunca görsel efekt çekimlerini gerçekleştirdik. Bunun sadece iki haftası normal çekimler için harcandı” dedi.

 • 4

  Cara Delevingne’in yanı sıra Dane DeHaan, Rihanna, Clive Owen, Ethan Hawke, Herbie Hancock, Kris Wu ve Alain Chabat’ın da başrollerde yer aldığı filmin konusu şöyle:

 • 5

  Valerian ve Laureline, insanların yerleşim alanlarına uygulanacak emirleri taşıyan bir operasyon biriminde görevlidirler. Savunma Bakanlığı'nın emriyle ikili, etkileyici bir şehir olan Alpha'ya görevlendirilirler.
 • 6

  Alpha, evrendeki pek çok farklı türün bilgi, deneyim ve kültürlerini paylaşmak için yüz yıllardır bir araya geldiği bir şehirdir. Fakat şehrin merkezinde bir gizem vardır; karanlık bir güç bu şehrin huzur dolu ortamını tehdit etmektedir. Valerian ve Laureline'nin görevi bu güç aktif olup Alpha'yı ele geçirmeden önce hem şehri hem de tüm evrenin geleceğini kurtarmaktır.