Kayak merkezlerinin en lüks otelleri (Kayak tatili önerileri)

Ülke dışına çıkmadan da kayak tatilinde lüksün doruğuna ulaşmanız mümkün. Brandlifemag.com editörlerinin kaleminden Türkiye’nin en ayrıcalıklı dört kayak oteline birlikte göz atmaya ne dersiniz?

 • 1

  Türkiye, kayak tatili için hem belli başlı dağlık bölgelerinde coğrafyasının ve ikliminin uygunluğu hem de otellerdeki hizmet kalitesinin üst düzey seviyesiyle yurtdışı kış tatillerini aratmıyor. Eğer bu kış kayak tatiliniz için yurtiçi bir merkezi tercih etmeyi planlıyorsanız bu dört otelden biri beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak.

 • 2

  Magna Pivot - Erciyes

  Magna Pivot - Erciyes

  Efsanelere konu olan Erciyes Dağı’nın eteklerinde, 2200 metre yükseklikte konumlanan Magna Pivot, 110 km uzunluğundaki pistleriyle aktivite dolu bir kış tatilini garantiliyor. Burada yapabilecekleriniz kayakla sınırlı değil. Kar üstünde uçurtma eşliğiyle yapılan snowkite ve plastik botlarla eğlence yüklü bir kayma deneyimi olan snowtube de tatilinize fark katacak.

 • 3

  2010 Vancouver ve 2014 Socchi Olimpiyatları Snowboard Serbest Stil pist yapımcısı, dünyaca ünlü Albert Zehetner tarafindan tasarlanan X-cross Boarder Cross Pisti ise snowboard’cuları kendine hayran bırakıyor. Bu yoğun aktivitelerin ardından otelin yöresel Kayseri lezzetleriyle dünya mutfaklarını harmanlayan restoranında yemek yiyebilir, günün yorgunluğunu atmak için SPA merkezinde kendinizi tecrübeli terapistlerin ellerine emanet edebilirsiniz.
 • 4

  Sway Hotel - Palandöken

  Sway Hotel - Palandöken

  Palandöken dünyada ender rastlanan kristal karıyla kayak ve snowboard sevenlerin favori zirvelerinden biri. Havaalanına 15 dakikalık uzaklıkta bulunan Sway Hotel ise sunduğu hizmetlerle bu merkezin yeni cazibe merkezi.

 • 5

  Dağ ve şehir manzaralı odaları, kayak sonrası keyif yapabileceğiniz teras barı ve SPA merkeziyle size hem hareketi hem de dinlenmeyi aynı anda yaşatacak bir otel.
 • 6

  Grand Yazıcı Le Chalet - Uludağ

  Grand Yazıcı Le Chalet - Uludağ

  Türkiye’nin en eski ve hala popülerliğini koruyan kayak merkezi Uludağ’da birçok otel bulunuyor, ancak Le Chalet sıcacık atmosferiyle aralarından sıyrılıyor. Kendinizi bir dağ evinde hissetmeniz için her detayın düşünüldüğü bu butik otelde sadece 18 oda yer alıyor. 

 • 7

  Hem Uludağ’ın büyüleyen kar manzaralarıyla baş başa kalarak sakin ve huzurlu zaman geçirmek hem de kayak merkezinin sunduğu olanaklar sayesinde hareket dolu bir tatil yaşamak Le Chalet’de mümkün.
 • 8

  Golden Key - Kartalkaya

  Golden Key - Kartalkaya

  Bolu’da çam ağaçlarıyla kaplı Köroğlu Dağları’nın zirvesinde bulunan Golden Key, kayak pistlerinden yalnızca 400 metre uzaklıkta. Kayak, snowboard, snowkite ve snowshoeing, yani özel ayakkabılarla karda yürüyüş yapabileceğiniz, ayrıca ruhunuzu dinlendirecek manzaralarla tertemiz dağ havası alabileceğiniz bir otel.

 • 9

  Otelin sunduğu bir diğer ayrıcalıksa şeflerin günlük olarak hazırladığı taze ravioli, makarna, risotto ve pizzalarla İtalyan mutfağının lezzetlerini tadabilmeniz. Ayrıca kayak sonrası yorgunluğunuzu atmak için bembeyaz kar manzarasına karşı jakuzi keyfi yapabileceğiniz bir de SPA merkezi bulunuyor.