Alman basınında Bayern Münih-Beşiktaş maçı yorumları

DHA, AFP

Alman basını, UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında sahasında Beşiktaş'ı 5 - 0 mağlup eden Bayern Münih'in, çeyrek finali garantilediğini vurguladı.

 • 1

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç
  Tur şansını mucizelere bırakan Beşiktaş'ın mağlubiyeti Alman basınında geniş yer buldu.
 • 2

  "BAYERN MÜNİH AÇIK FARKLA ÇEYREK FİNALE.."

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç
  Kicker Dergisi, "Bayern Münih açık farkla çeyrek finale" başlığını kullandığı haberde, "Bayern, UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Beşiktaş karşısında 5-0 kazanarak çeyrek final kapısını açtı. Türkiye şampiyonu sadece oyunu kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda Vida'yı da kaybetti" ifadelerini kullandı.
 • 3

  "DUBLE DUBLE GOLLER: BAYERN BEŞİKTAŞ'I EZDİ"

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç
  Sport Bild ise Alman takımının, rakibi karşısında ezici bir oyun sergilediğini dile getirerek, "Lewandowski ve Müller'in duble golleri ile Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final bileti artık Bayern Münih'in elinden alınamaz" şeklinde yazdı.
 • 4

  "ÇAK BİR BEŞLİK: BAYERN BEŞİKTAŞ'I DAĞITTI"

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç
  Abendzeitung da, Bayern Münih'in İstanbul'a rahat bir şekilde gideceğini belirterek, "Çak bir beşlik: Bayern Münih Beşiktaş'ı dağıttı" başlığını attı. Haberde ayrıca, "İlk maçında Beşiktaş'ı 5-0'lık ezici skorla yenen Bayern Münih, çok rahat bir şekilde İstanbul'a gidecek" denildi.
 • 5

  "MÜLLER VURUYOR, ROBBEN SOMURTUYOR"

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç
  Süddeutsche Zeitung ise, "Müller vuruyor, Robben somurtuyor" başlıklı haberinde Robben'in ilk 11'de başlamadığı için üzgün olduğuna vurgu yaparak, "Bayern Münih, Beşiktaş karşısında 5-0 galip gelerek ikinci maç için çok büyük avantaj sağladı. Müller, takımına iki gol ile katkı sağlarken, Robben ilk onbirde başlamadığı için üzgündü" ifadelerine yer verdi.
 • 6

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç

  Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi, "Bayern Münih Beşiktaş'ı cezalandırdı" başlığıyla duyurduğu haberde, Beşiktaş'ın Vida'nın kırmızı kart görmesinden sonra yarım saat daha maça ortak olduğu ancak daha sonra Alman ekibinin hücuma geçtiği aktarıldı. Haberde, 5-0'dan sonra Bayern Münih'in çeyrek finale çok yaklaştığı kaydedildi.

 • 7

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç

  "Bayern Münih'e bu yeterli" başlığını kullanan "Fussball Bild" gazetesi, Münih'te gala gecesi yaşandığını belirtti. Haberde, Bavyera ekibinin çeyrek final planları yapabileceği vurgulandı.

 • 8

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç

  Tagesspiegel gazetesinde, "Şampiyonlar Ligi son 16 turunda bir kırmızı kart, kolay galibiyet almak için Bayern Münih'e yardımcı oldu" ifadesi kullanılarak, Alman ekibinin teknik direktörü Heynckes'in, kırmızı kartın karşılaşmadaki kırılma noktası olduğunu söylediğine işaret edildi.

 • 9

  Bayern Münih, Beşiktaş, maç