Futbol yazarlarından Galatasaray değerlendirmesi

ntv.com.tr

Şampiyonlar Ligi D Grubu 5. hafta maçında Lokomotiv Moskova'ya deplasmanda 2-0 yenilen Galatasaray, son maçlar öncesi gruptan çıkma şansını kaybetti. Spor yazarları köşelerinde Galatasaray'ın Devler Ligi'ne vedasını değerlendirdi.

 • 1

  Mehmet Demirkol-Fanatik

  Mehmet Demirkol-Fanatik

  Kimse Şampiyonlar Ligi havasında değil. Ozan ve Donk dışında hiçbir oyuncu, Şampiyonlar Ligi'nde olduğunun farkında değil. Kimse sorumluluk almıyor. Burada oyunun taktik detaylarına girmek lüzumsuz. Cephane yoksa, asker motive değilse strateji konuşmak manasızlaşıyor. 

  İlk maçın ardından Galatasaray'ın 10-11 puan ayapabileceğini düşünmüştüm halbuki. Keyfini çıkaramadıkları için sonuç da alamadılar. 

 • 2

  Erman Özgür-Fanatik

  Erman Özgür-Fanatik
  İlk 43 dakikada yani gol yiyene kadarki Galatasaray'ın, herşey istediği gibiydi. Galatasaray sanki ilk kez gol yemiş gibi ikinci yarıya düşük tempolu moralsiz ve özgüvensiz bir takım olarak döndü.
 • 3

  Levent Tüzemen-Fotomaç

  Levent Tüzemen-Fotomaç
  Şu gerçek; Galatasaray kadrosunun Devler Ligi kalitesinde olmadığı Moskova'da belgelendi. Galatasaray Avrupa Ligi'ne katılmak istiyorsa kendi göbeğini kendisi kesmek zorunda. Porto'yu yenmek için Porto'daki gibi oynamak gerekiyor.
 • 4

  Uğur Meleke-Hürriyet

  Uğur Meleke-Hürriyet
  Dün akşam Moskova'da sahada 3-4 tane kaliteli oyuncu vardı ve bunların hiçbiri sarı-kırmızılı formayı giymiyordu. Galatasaray en son (yani 2013-14'te) Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıktığında takım değeri tam 178 milyon euro imiş. Bugün 95 milyona gerilemiş. 2013-14 kadrosunda Drogba, Burak ve Umut varken; bugünkü santrforu o günkü hiyerarşiye bile giremeyecek Eren...
 • 5

  Hakan Ünsal-Hürriyet

  Hakan Ünsal-Hürriyet
  Galatasaray'ın kaybetmesine sebep Lokomotiv mi yoksa soğuk ve şartlar mı sorusuna ben ikincisi cevabını veririm. Normal şartlarda, Lokomotiv'e kaybedecek bir takım değil Galatasaray. Sadece o da değil. Grubu kaybedecek ve çıkamayacak bir takım da değil.
 • 6

  Attila Gökçe-Milliyet

  Attila Gökçe-Milliyet
  Olmadı. İçeride yaşadıkları sıkıntıların ve yanlışların bedelini dışarıda ödediler. Fatih Terim ve kadroda eli ayağı tutup oynayabilecek tüm futbolcular, ceza engeli olmadan özgürce Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşayabilirlerdi. Yapamadılar. Ne yazık ki etkisiz, verimsiz, niyetsiz ve tepkisiz oyunlarıyla umut vaat eden bir varlık gösteremediler.
 • 7

  Ali Sami Alkış-Star

  Ali Sami Alkış-Star

  Görünüşte topu iyi çeviriyor gibi görünen, ama aslında havanda su döven Galatasaray; ikinci yarıya da kendini rektifiye etmeden çıkınca, Lokomotiv'in rayları altında kaldı. 

  Dönüşte mazaret hazır... Hava çok soğuktu. Zemin berbattı. Gökyüzünden kuşlar pisledi. Yeraltından solucanlar çıktı. At Debreli Hasan, okuyan inlesin. 

 • 8

  Hami Mandıralı-Takvim

  Hami Mandıralı-Takvim
  Galatasaray için gözüken bir şey vardı; bu da takımın motivasyonunun çabuk kaybolduğu. Eğer Şampiyonlar Ligi seviyesinde oynuyorsanız her daim oyunun içinde olmanız gerekiyor. Aksi halde rakipleriniz bunu affetmiyor. Sarı-kırmızılılar için dünkü yenilgi sonrası artık Porto maçı çok daha fazla önemli hale geldi.
 • 9

  Ümit Aktan-Türkiye

  Ümit Aktan-Türkiye
  Türkiye'de dağıtılmış Galatasaray'ın gidip kendini eksi 5 derecede ve Moskova'da toplamasını beklemek zaten abesle iştigaldi... Kurban kestiler sanki. Eserleriyle gurur duyabilirler artık...