Rıdvan Dilmen: Talihsiz bir açıklama

Ntvspor

NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da katıldığı Sporun Zirvesi programında Fatih Terim'in açıklamalarını masaya yatırdı ve "İçime sinmedi" ifadelerinin talihsiz bir açıklama olduğunu söyledi.

 • 1

  Rıdvan Dilmen, Fatih Terim'in Kosova maçı sonrası yaptığı açıklamaları değerlendirdi:
 • 2

  "Fatih Hoca'nın ve Arda Turan'ın, arkadaşların kesin bir şeyi var. İnanın, kadroya almaması konuşulduya son cümlesi kadar sıkıntılı değildi. Döndü ya. Bırakın ne derse desin. 'Ne yapalım, böyle karar verdim' dersiniz. Ama şu içime sinmedi var ya.."
 • 3

  "Gönül kırıklığı benim sizinle de olabilir. Fatih Hoca'yla da olabilir. Ama içime sinmeyerek almak mutlak suretle düzelmesi gereken bir konu. İnşallah, Antalya'dan İstanbul'a uçuş sırasında birlikte yan yana oturup birbirlerine içlerini döktüler. Ben detaylandırmayayım."
 • 4

  "Burada Fatih Hoca'nın 'İçime sinmedi' cümlesinin bertaraf edildiğini Fatih Hoca veya Arda Turan en geç 48 saat içinde söylesinler ki; bu tartışma bitsin."
 • 5

  "Kimse sormadı, ben sorayım. Fatih Terim'i göreve kim getirdi? Yıldırım Demirören. Yıldırım Demirören bir gün bize konuk olsa, dese ki; 'Ben Fatih Terim'le çalışıyorum ama içime sinmeyerek' dese Fatih Hoca ne yapar? Sorum çok net. Ben sabaha kadar uyuyayam."
 • 6

  "Derim ki; 'Hocam, bizler neyiz ki bizi böyle içine sinmeyerek alıyorsun. Bu çok tehlikeli. Hoca da bir basın toplantısı yapar, 'Arda, kardeşim ile içime sinmeyen şeyi hallettik' der. Arda da 'hallettik.' der. Amacımın ortalığı kızıştırak değil. Talihsiz bir açıklamadır."
 • 7

  "Ben Arda olsam sabaha kadar uyuyamam. Ama Antalya, İstanbul seyahatinde çözdülerse problem yok."
 • 8

  "Son olaylar Fatih Terim’i yıprattı. Hocada, zihinsel bir yorgunluk oldu. Doğruysa, cuma akşamı Selçuk İnan Başakşehir maçı sonrası Milano’ya gittiyse bu da bir problemdir. A Milli Takımda bu tarz olaylar yaşanıyor."
 • 9

  "Selçuk İnan kadronun açıklanacağı gün cumartesi sabahı uçağa binip Milano’ya gidiyorsa bu da hocanın konsantrasyonunun ne kadar düşük olduğunu gösterir. Oyuncu, 'Ben kadrodayım' deyip geri dönüyorsa cuma gününden haberi yoksa ki; yok gibi gittiğine göre. Hoca bunları aşabilecek deneyime sahip. Yaptıkları ortada. Özellikle Galatasaray’daki başarısı yadsınamaz.”