Süper Lig'de devre arası transferleri

ntv.com.tr, Anadolu Ajansı

Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüpler, ara transfer döneminde de boş durmadı.

  • 1

    Ligde şampiyonluk mücadelesi veren, Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etmeye çalışan ve küme düşmeme uğraşı veren takımların çoğu, eksiklerini gidermek için yoğun çaba harcadı. Ligde mücadele eden 18 takım, toplamda 77 futbolcuyu kadrosuna katarken, 84 oyuncuyla yollarını ayırdı.

    İşte gerçekleşen transferler:
  • 2

    Beşiktaş

    Gelenler: Matej Mitrovic (Rijeka), Ryan Babel (Deportivo), Ersan Adem Gülüm (Hebei China Fortune-kiralık), Demba Ba (Shanghai Shenhua-kiralık)

    Gidenler: Olcay Şahan (Trabzonspor), Kerim Frei (Birmingham), Eslem Öztürk (Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor-kiralık)

  • 3

    Medipol Başakşehir

    Gelenler: İrfan Can Kahveci (Gençlerbirliği), Junior Caiçara (Schalke 04), Egemen Korkmaz (Wil 1900), Emmanuel Adebayor

    Gidenler: Cenk Ahmet Alkılıç (Aytemiz Alanyaspor-kiralık), Cheikhou Dieng (St. Pölten-kiralık), Rajko Rotman (Kayserispor-kiralık), Sokol Cikalleshi (Akhisar Belediyespor-kiralık)

  • 4

    Galatasaray

    Gelenler: Ahmet Çalık (Gençlerbirliği), Garry Rodrigues (PAOK)

    Gidenler: Umut Gündoğan (Manisaspor-kiralık), Kolbeinn Sigthorsson (Nantes), Salih Dursun (Antalyaspor-kiralık), Volkan Pala (İnegölspor-kiralık), Emrah Başsan (Fortuna Sittard-kiralık), Lucas Ontivero (Universidad Chile), Hamit Altıntop (Darmstadt 98), Jem Paul Karacan
  • 5

    Fenerbahçe

    Gelen: Oleksandr Karavaiev (Shakhtar Donetsk-kiralık)

    Gidenler: Ramazan Civelek (Büyükşehir Gaziantepspor), Caner Koca (Samsunspor-kiralık), Beykan Şimşek (Altınordu-kiralık)

  • 6

    Antalyaspor

    Gelenler: Mustafa El Kabir (Sagan Tosu), Salih Dursun (Galatasaray-kiralık), Sandro Renieri (Queens Park Ranger)

    Gidenler: Milan Jevtovic (Rosenborg), Can Arat (Sarıyer), Kadir Bekmezci (Boluspor), Lamine Diarra (Elazığspor), Birkan Öksüz (Tuzlaspor-kiralık), Şahin Aygüneş (Tuzlaspor), Rais Mbolhi (Rennes), Samuel Inkoom

  • 7

    Osmanlıspor

    Gelenler: Thievy Bifouma (Bastia), Luiz Carlos (El Ehli)

    Gidenler: Raheem Lawal (Kayserispor-kiralık), Cheick Diabate (Metz-kiralık), Artur Moraes (Chapecoense)
  • 8

    Atiker Konyaspor:

    Gelen: Moryke Fofana (Lorient)

    Gidenler: Abdülkerim Bardakçı, Vedat Bora (Samsunspor-kiralık), Ali Dere (Konya Anadolu Selçukspor-kiralık)

  • 9

    Bursaspor

    Gelenler: Bogdan Stancu (Gençlerbirliği), Boban Jovic (Wisla Krakow), Onur Atasayar (Ankaragücü)

    Gidenler: Luis Advincula (Tigres), Tomas Necid (Legia Varşova-kiralık), Vieux Yakhya Sane (Auxerre-kiralık)

  • 10

    Trabzonspor

    Gelenler: Emmanuel Mas (San Lorenzo), Joao Pereira (Sporting Lizbon), Olcay Şahan (Beşiktaş), Carl Medjani (Leganes), Hugo Rodallega (Akhisar Belediyespor)

    Gidenler: Güray Vural (Kayserispor), Muhammet Demir, Sefa Yılmaz (Gaziantepspor-kiralık), Serge Akakpo (Büyükşehir Gaziantepspor), Muhammet Beşir (1461 Trabzon-kiralık)
  • 11

    Kardemir Karabükspor

    Gelenler: Andriy Bliznichenko (Dnipro), Oleksandr Rybka (Dinamo Kiev), Yevhen Seleznov (Shakhtar Donetsk), Paul Papp (Wil 1900)

    Gidenler: Isaac Promise (Giresunspor), Hakan Aslantaş (Kayserispor-kiralık), Vladimir Rodic (Rad Belgrad-kiralık), Adriano Fachini (Nacianol)
  • 12

    Gençlerbirliği

    Gelenler: Agon Mehmeti (Stabaek), Luccas Claro (Coritiba), Escobar Baruffi (Atletico Paranaense), Jonathan Ring (Kalmar), Murat Duruer (Kayserispor), Umut Sözen (Altınordu), Anıl Karaer (Kayserispor), Etien Velikonja (Olimpija)

    Gidenler: İrfan Can Kahveci (Medipol Başakşehir), Ahmet Çalık (Galatasaray), Bogdan Stancu (Bursaspor), Guy-Michel Landel (Alanyaspor), Halil İbrahim Pehlivan (Adanaspor-kiralık), Serdarcan Eralp (Hacettepe-kiralık), Berat Tosun (Adana Demirspor), Ante Kulusic

  • 13

    Kasımpaşa

    Gelen: Cristian Guanca (Colon-kiralık)

    Giden: Ferhat Kiraz (Evkur Yeni Malatyaspor)

  • 14

    Akhisar Belediyespor:

    Gelenler: Enoch Kofi Adu (Malmö), Miral Samardzic (Henan Jianye), Daniel Larsson (Gaziantepspor), Mustafa Yumlu (Trabzonspor), Olcan Adın, Loteteka Bokila (Guangzhou), Sokol Cikalleshi (Medipol Başakşehir-kiralık)

    Gidenler: Douglao, Landry Nguemo (Kayserispor), Hugo Rodallega (Trabzonspor)
  • 15

    Çaykur Rizespor

    Gelenler: Osagie Bright Edomwonyi (Strum Graz), Süleyman Koç, Emmanuel Nosakhare Igiebor (Maccabi Tel Aviv)

    Gidenler: Iyayi Believe Atiemwen (Şanlıurfaspor-kiralık), Muhammet Emin Balcılar, Mert Kuleli (Etimesgut Belediyespor-kiralık), Oğuzhan Malcı (Kozan Belediyespor-kiralık), Ufuk Buncukçu (Tokatspor-kiralık)
  • 16

    Aytemiz Alanyaspor

    Gelenler: Glynor Plet (Maccabi Haifa), Emre Nefiz (Gaziantepspor), Michel Landel (Gençlerbirliği), Georgios Tzavellas (PAOK), Cenk Ahmet Alkılıç (Medipol Başakşehir-kiralık), Junior Fernandes (Dinamo Zagreb), Darko Lazic (Anji Mahaçkala)

    Gidenler: Mamadou Fofana (Bandırmaspor-kiralık), Timuçin Aşcıgil (Adana Demirspor), Sezer Özmen (Evkur Yeni Malatyaspor), Erhan Kartal (Büyükşehir Gaziantepspor), Abdoulaye Ba (1860 Münih), Sefa Yılmaz (Gaziantepspor), Timuçin Aşçıgil (Adana Demirspor), Gökay Iravul (Samsunspor-kiralık), Jonathan Ayite, Sajad Shahbazzadehgalinbolagh

  • 17

    Adanaspor

    Gelenler: Reynaldo dos Santos Silva (Karabağ), Charles Itandje (Gaziantepspor), Vinicius Santos Silva (Palmeiras), Halil İbrahim Pehlivan (Gençlerbirliği)

    Gidenler: Canberk Dilaver (Göztepe), Ömer Can Tamursoylu (Bergama Belediyespor)
  • 18

    Kayserispor

    Gelenler: Silvestre Varela (Porto), Landry Nguemo, Douglao (Akhisar Belediyespor), Erkan Kaş (Sivasspor-kiralık), Hakan Aslantaş (Kardemir Karabükspor-kiralık), Raheem Lawal (Osmanlıspor-kiralık), Güray Vural (Trabzonspor), Rajko Rotman (Medipol Başakşehir-kiralık), Efe Halil Özaslan (Boluspor), Ryan Isaac Mendes (Lille)

    Gidenler: Murat Duruer (Gençlerbirliği), Erkam Reşmen (Samsunspor), Anıl Karaer (Gençlerbirliği), Prejuce Nakoulma, Srdjan Mijailovic, Ufuk Budak (Manisaspor)

  • 19

    Gaziantepspor

    Gelenler: Khaly Thiam (MTK Budapeşte), Marcinho (Ufa), Paulo Victor Vidotti (Flamengo), Sefa Yılmaz, Muhammet Demir (Trabzonspor-kiralık), Yoiver Gonzalez (Deportivo Pasto), Wallace Reis (Gremio), Marcos Pedroso (Figueirense-kiralık)

    Gidenler: Charles Itandje (Adanaspor), Daniel Larsson (Akhisar Belediyespor), Emre Nefiz (Aytemiz Alanyaspor), İlker Günaslan (Erzurumspor-kiralık), Serhan Yılmaz (Batman Petrolspor- kiralık)