PUBG Mobile geliştiricilerinden itiraf

ntv.com.tr

Gerekli iyileştirmeleri platforma entegre etme konusunda bir süredir eleştir alan PUBG geliştiricileri, performans iyileştirmeleri konusunda yetersiz kaldıklarını kabul etti.

 • 1

  Android ve iOS akıllı telefonlarda oynanabilen, son dönemin en popüler oyunlarından biri olan PLAYER UNKNOWN'S BATTLEGROUNDS'ın (PUBG Mobile) günlük kullanıcı sayısı belli olmuş, PUBG Mobile günlük oyuncu sayısı ile tüm rakiplerine fark atmıştı.
 • 2

  Yapılan resmi açıklamaya göre, popüler oyun günlük 10 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

  Ancak kısa sürede ulaşılan bu rakam beklentileri de hızlı bir şekilde artırıyor. 

 • 3

  Artan beklentilere karşı yenilikleri ve gerekli iyileştirmeleri platforma entegre etme konusunda bir süredir eleştir alan PUBG geliştiricileri, performans iyileştirmeleri konusunda yetersiz kaldıklarını kabul etti.
 • 4

  Hataların gelecekte nasıl çözüme kavuşturulacağına dair de bir yol haritası sunan ekip, öncelikle ele alacağı üç başlığı performans, sunucu optimizasyonu ve hile koruması olarak açıkladı.
 • 5

  YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 5 PUBG MOBİLE TÜYOSU

  YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 5 PUBG MOBİLE TÜYOSU

  Peki daha iyi bit PUBG Mobile oyuncusu olmak için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz?

  Daha iyi sonuçlar elde etmeniz için mutlaka dikkat etmeniz gereken 5 şeyi sizler için derledik. 

 • 6

  Her seferinde 100 oyuncunun yer aldığı uçaktan nereye atlayacağınız büyük ölçüde hayatta kalma şansınızı da belirleyecek. 

  Tercihen az kişinin paraşütle indiği bölgeleri tercih edin. Zira oyundaki ilk amacınız halihazırda silahlanmış düşmanlarınız karşınıza çıkmadan gerekli teçhizatları bulmanız. 

 • 7

  EN GEREKLİ TEÇHİZATLAR NELER?

  EN GEREKLİ TEÇHİZATLAR NELER?

  Diğer oyuncularla karşılaşmadan önce gerekli teçhizatı toplarken ise dikkat etmeniz gerekenler şunlar: Tercihen otomatik özelliğe sahip bir silah edinin, daha iyi bir atış performansı için dürbün bulun ve toplayabildiğiniz kadar sağlık ekipmanı toplayın, daha çok eşyayı yanınızda taşımak için çanta alın. 

  Hızlı şarjör ya da daha çok mermi tutan şarjör oyunda daha iyi bir performans sergilemenize katkı sağlayacaktır. 

 • 8

  BİR ARAÇ BULUN

  BİR ARAÇ BULUN

  Gerekli eşyaları topladıktan sonra önceliğiniz bir araç bulmak olmalı. Zira bu sayede bölgeyi daha hızlı bir şekilde taramanız mümkün olacak. Tek başınıza oynuyorsanız tercihinizi diğer araçlardan daha hızlı olduğu için motosikletten yana kullanın. 

  4 kişilik bir ekip olarak hareket ediyorsanız 4 kişilik araçlardan birini bulun ve tek araç ile birlikte hareket edin. 

 • 9

  Ancak bir araç edindikten sonra dikkat etmeniz gereken bir şey var, o da araçların çıkardığı ses. Araçlar bir bölgeye saha hızlı ulaşmanızı sağlarken yerinizi belli ettiği için sizi kolay bir hedef haline de getirebilir. 

  Bu yüzden araçları sadece bir noktadan gitmek istediğiniz yere ulaşmak için kullanın. Çatışma riski gördüğünüz yerlerde oyuna yaya olarak devam edin. 

 • 10

  ASIL AMAÇ HAYATTA KALMAK

  ASIL AMAÇ HAYATTA KALMAK

  Oyunun başarı kriterinin hayatta kalmak olduğunu unutmayın. Başka bir deyişle başarılı olmak için ne kadar oyuncuyu öldürdüğünüz değil ne kadar süre hayatta kaldığınıza dikkat ediliyor. 

  Bu da bu yönde bir strateji çizmeniz anlamına geliyor. 

 • 11

  MERKEZDE KALIN

  MERKEZDE KALIN

  Oyunu oynarken dikkat etmeniz gereken en önemli kural haritada belirtilen halkanın içinde kalmak. 

  Zira bunu yapmazsanız bir süre sonra ölmüş oluyorsunuz. Halkayı kovalamak yerine önceliğiniz teçhizatınızı topladıktan sonra bu bölgeye yerleşmek ve rakiplerinizin açığını kollamak olmalı.