Sosyal medyanın "en inanılmaz" komplo teorileri

ntv.com.tr

Mark Twain kendi ölüm tarihini nasıl tahmin etti? Birinci Dünya Savaşı'nın başlamasına sebep olan suikastte gizli bir mesaj mı var? ABD'li yazar Titanic'in batacağını henüz Titanic inşa edilmeden nasıl bildi? İşte sosyal medyanın en popüler komplo teorileri...

 • 1

  EDGAR ALLAN POE'NUN ZAMAN MAKİNESİ Mİ VARDI?

  Amerikan Gotik edebiyatın öncülerinden Edgar Allan Poe, 7 Ekim 1849'da hayatını kaybetti. Ancak yazarın ölümünden yaklaşık 50 yıl sonra gerçekleşen bir olaya kitabında yer vermesi hala sırrını koruyan bir muamma.
 • 2

  Kitapta gemileri batan kazazedeler hayatta kalmak için Richard Parker isimli bir çocuğu yiyorlardı. 46 yıl sonra benzer bir olay yaşandı ve kurtarılan kazazedeler benzer bir hikaye anlattılar. Bilin bakalım kurbanın adı neydi? Richard Parker!
 • 3

  MARK TWAIN KENDİ ÖLÜMÜNÜ TAHMİN ETTİ

  Mark Twain kendi ölüm tarihini tahmin etti! Ya yazar bunu biliyordu ya da milyarda bir olasılık gerçek oldu ve tahmini gerçek çıktı.
 • 4

  Yazar 76 yılda bir gezegenimizin yakınından geçen Halley Meteoru'nun o yıl Dünya'ya paralel geçtiği yıl olan 1835'te dünyaya geldi. Yazar kuyruklu yıldızın bir sonraki geçişinde öleceğini söyledi ve öyle de oldu.
 • 5

  Twain, Halley'in bir sonraki geçişinde hayatını kaybetti.
 • 6

  Violet Jessup ya çok şanslıydı ya da yaşayan en lanetli kişi. Hemşirelik yapan kadın Batan HMS Olympic gemisinden sağ kurtuldu. Daha sonra görev yaptığı HMS Hawke da battı onu HMHS Britannic ve RMS Titanic izledi. Kadın her seferinde kurtulan şanslı kişiler arasındaki yerini aldı.
 • 7

  Bu belki de sosyal medyada en sık rastlanan komplo teorisi! Ferrari'nin kurucusu Enzo Ferrari 1988'de hayatını kaybetti. Aynı yıl dünyaya gelen Mesut Özil'in ona benzerliği tesadüf mü reenkarnasyon mu? Sorusunu akıllara getiriyor.
 • 8

  58. başkanlık seçimlerinin kazananı Cumhuriyetçi Donald Trump'ın başkanlığı, Simpsonlar adlı ünlü çizgi dizinin 16 yıl önceki bölümü sebebiyle farklı bir açıdan da dikkat çekiyor.
 • 9

  19 Mart 2000 tarihinde yayınlanan bölümde, Trump'tan 'ABD eski Başkanı' olarak bahsedilmişti. Aynı 'Trump' bugün gerçekten ABD Başkanı olarak Beyaz Saray'a çıkmaya hazırlanıyor.
 • 10

  ABD'li bir yazar Titanic'in batacağını henüz Titanic inşa edilmeden bildi! 1898 Futility isimli kısa bir roman kaleme alan Morgan Robertson bu romanda Titanic adındaki geminin kaza sonucu batması ve yaşanan olayları işlemişti.
 • 11

  Herkesin bildiği üzere Birinci Dünya Savaşı Franz Ferdinand'ın öldürülmesi ile başladı. Peki Ferdinand'ı taşıyan araçta gizli bir mesaj mı vardı? Aracın plakasının 111 118 olduğunun altını çizen komplo teorisyenleri savaşın 11.11.1918'de bittiğini hatırlatıyor ve bunun sadece bir tesadüf olmayacağını iddia ediyor.