Ankara'da sel felaketi: 6 yaralı

ntv.com.tr, NTV Haber, DHA

Ankara'da öğle saatlerinde başlayan yağış, hayatı felç etti. Yaklaşık bir saat süren sağanak, Mamak ilçesini sular altında bıraktı. Sel suları çok sayıda iş yeri ve araca zarar verdi. Selde 6 kişi yaralandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, "Bugüne kadar yaşanmamış bir afet meydana geldi" dedi. Ankara Valisi Ercan Topaca, selde hasar görenlere gerekli desteğin yapılacağını ve zararların karşılanacağını açıkladı.

 • 1

  Ankara'da aniden başlayan yağmur sele neden oldu. 

  YENİ SEL UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, saat 20.00'ye kadar güney kesimlerinden başlayarak Ankara genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  Yerel olacak kuvvetli yağışın sebep olacağı ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği kaydedildi.

  ARAÇLAR BÖYLE SÜRÜKLENDİ (VİDEO)

 • 2

  VALİ TOPACA: DÜKKANI VE ARACI ZARAR GÖRENLER HASAR TESPİTİ İÇİN BEKLESİN

  VALİ TOPACA: DÜKKANI VE ARACI ZARAR GÖRENLER HASAR TESPİTİ İÇİN BEKLESİN

  Ankara Valisi Ercan Topaca, "Hasar tespiti sonrası vatandaşlara gereken destek yapılacak. Sayın Başbakanımız da telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini iletti. Gerekli tedbirleri alacağız. Hastanelere intikal eden 3 yaralımız var. Durumları iyi. Dükkanı ve aracı zarar görenler hasar tespiti için beklesin" şeklinde konuştu.

  "İZMİR VE İÇ KESİMLERDEKİ EN AZ 20 KENT DAHA TEHLİKE ALTINDA" - İZLE

 • 3

  BAKAN SARIEROĞLU'NDAN SELE İLİŞKİN AÇIKLAMA

  BAKAN SARIEROĞLU'NDAN SELE İLİŞKİN AÇIKLAMA

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Başkentteki sele ilişkin, "3 saatte yağması gereken yağmurun 9 dakika içerisinde yoğun bir biçimde düşmesi sebebiyle böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. En büyük tesellimiz can kaybı olmaması" dedi.

  Sarıeroğlu, Mamak'ta bu gece 12.00'ye kadar 4 ayrı komisyonun kurulduğunu belirterek, "Hızlıca, bir yarım saat içerisinde arkadaşlarımız çıkacaklar, hasarların tespitini yapıp yarın itibarıyla da Mamak ilçemizin Boğaziçi Mahallesi'nde hayatın tekrardan normalleşmesine yönelik tüm çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

 • 4

  "En büyük hasar araçlarımızda. Şu anda 164'e yakın aracımız bu durumdan zarar görmüş durumda. İş yerlerimizde çok büyük, çok ağır hasarımız yaklaşık 25-30 iş yerimizde var. Bu gece 12.00'ye kadar tüm bölgemizdeki durum tespitini yapacağız ve gerekli önlemleri ivedi şekilde hızlıca alıp, tüm zarar gören vatandaşlarımızın hasarlarıyla ilgili üzerimize düşeni gerçekleştireceğiz" diye konuştu.
 • 5

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Bir afetle karşılaştık, yaralılarımız var onların da hayati tehlikesi yok. Can kaybı olmaması tesellimiz. Bugüne kadar yaşanmamış bir afet meydana geldi" dedi.

  Aşırı yağış nedeniyle başlayan selde araçlar suda sürüklendi.

  Mamak'ta aniden bastıran yağmur nedeniyle birçok işyerini de su bastı.

  MAMAK BELEDİYE BAŞKANI AKGÜL: DAHA ÖNCE YAŞANMAMIŞ BİR AFET OLDU-İZLE

 • 6

  Caddede bulunan bir kişinin sele kapılması da korku yarattı. Sel nedeniyle Mamak'taki Neşet Ertaş Caddesi'nde bulunan 6 kişi yaralandı.
 • 7

  NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, Anadolu'nun 20 ili için uyarı yapıldığını söyledi. 

  Çalışkan, Ankara'da 3 gün daha ani yağışların yaşanacağını söyledi. 

  SELE KAPILAN VATANDAŞ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ - İZLE

 • 8

 • 9

 • 10

 • 11

 • 12

 • 13