Bacakları olmayan oğlu için protez istedi

DHA

Van'da oturan 38 yaşındaki Habibe Özmen, doğuştan iki ayağı olmayan ve ameliyatla her iki bacağı diz altından kesilen 11 yaşındaki oğlu Abdulhalim'e protez bacak takılması için yetkililerden yardım bekliyor.

 • 1

  Van'da oturan 38 yaşındaki Habibe Özmen, doğuştan iki ayağı olmayan ve ameliyatla her iki bacağı diz altından kesilen 11 yaşındaki oğlu Abdulhalim'e protez bacak takılması için yetkililerden yardım bekliyor.
 • 2

  Van'ın Gürpınar ilçesinde yaşayan ve eşi cezaevinde hükümlü olan Habibe Özmen'e, doğuştan her iki ayağı engelli oğlu Abdulhalim'in protezle yürüyebilmesi için bacaklarının dizden aşağısının kesilmesi gerektiği bildirildi. Bunun üzerine geçen ay Gaziantep'e gelen Abdulhalim Özmen, Tıp Fakültesi’nde yapılan ameliyatla iki bacağının dizden altı kesildi. Ameliyattan sonra Gaziantep’teki akrabasının yanında kalan Habibe Özmen, oğlu Abdulhalim'in yürüyebilmesi için gerekli protezi alacak imkanları olmadığı için yardımseverlerden destek beklediğini söyledi.
 • 3

  Tek hayalinin yürümesi olduğunu ifade ettiği iki bacağı olmayan çocuğunun taşımada güçlük çektiğini dile getiren 4 çocuk annesi Habibe Özmen, şöyle konuştu:

  ''Gaziantep’te tedavimiz tamamlandı. Yeniden Van’a diğer çocuklarımın yanına döneceğim. Oğlumu yıllardır kucağımda taşıyorum. Okula kucağımda götürüp getiriyorum. Ama artık büyüdüğü için taşımakta zorlanıyorum. Tek isteğim oğluma protez bacak takılması. Fakat maddi gücüm yok. Devletin karşılamadığı protez bacaklar 10 bin liradan başlıyor. Eşim cezaevinde ve maddi gücümüz olmadığı için elimden bir şey gelmiyor. Oğlumun yürüyebilmesi için gerekli olan protez konusunda yardımseverlerden destek bekliyorum.''

 • 4

  ''ARKADAŞLARIM GİBİ YÜRÜMEK İSTİYORUM''

  Doğuştan iki ayağı olmayan ve Gaziantep’te geçirdiği ameliyatla bacakları diz altından kesilen Abdulhalim Özmen ise, arkadaşları gibi ayaklarının üzerinde yürümek istediğini söyledi.
 • 5

  Bundan sonraki süreçte annesine yük olmak istemediğini dile getiren Abdulhalim Özmen, "Ben de arkadaşlarım gibi yürümek istiyorum. Ama bunun için protez bacaklara ihtiyacım var. Babam 10 yıldır cezaevinde, annemin de maddi gücü yok. Bana yardım eden olursa ben de arkadaşlarım gibi ayaklarımın üzerinde durabileceğim" dedi.