CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer'den, Aziz Kocaoğlu'na ziyaret (Soyer'den eleştirilere yanıt)

DHA, Anadolu Ajansı

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Hakkındaki eleştirilere yanıt veren Soyer, "12 Eylül üzerinden bugüne dair bir şey çıkarmaya çalışmak hiç doğru değil. Bu çok yanlış, eski yaraları kaşımanın hiç bir faydası yok. Bugün yepyeni bir Türkiye, yepyeni bir kent için uğraşmak gerekiyor. Bunları geride bırakmak lazım" dedi.

 • 1

  CHP'nin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, eşi Neptün Soyer ile birlikte Başkan Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti. BAHÇELİ'DEN TUNÇ SOYER TEPKİSİ
 • 2

  Kocaoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, yerel seçim için hep birlikte çalışarak başarıya ulaşacaklarını vurguladı. Parti olarak İzmir'deki iktidarı sürdürmeyi ve daha fazla ilçeyi kazanmak istediklerini dile getiren Kocaoğlu, 2009 seçimlerindeki gibi bir başarı sağlamayı umduklarını ifade etti.

  MERAL AKŞENER'DEN TUNÇ SOYER AÇIKLAMASI

 • 3

  Aziz Kocaoğlu, şöyle konuştu:

  "Hepimize düşen görev, harç olup birlik ve beraberlik içerisinde bütün örgütü harekete geçirip hedefe kilitleyip bu iki ayı çok iyi değerlendirip ne yapabileceksek, elimizden ne geliyorsa, gücümüz neye yetiyorsa hem partililik görevi hem İzmir görevi hem de vicdani sorumlulukla çalışmamız gerekiyor. Ben CHP örgütünün ve İzmirli hemşehrilerimizin sağduyulu hareket edeceği ve büyük bir başarıyla 31 Mart akşamı yerel seçimleri tamamlayacağımızı düşünüyorum, şimdiden hayırlı uğurlu olsun başarılar diliyoruz. Biz de çalışmamızı her zaman olduğu gibi sahada sürdüreceğiz."
 • 4

  "ADAY OLMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL''

  "ADAY OLMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL''
  Ziyaret sırasında bir gazetecinin "Aday adaylığı süreciniz oldu, bundan sonra ne yapacaksınız, Tunç Soyer'in seçim çalışmasına destek olacak mısınız ?" sorusuna Kocaoğlu, "Bizim ne bir yere gitmemiz söz konusu ne de bir yerden aday olmamız. İzmir'in geleceği, yaşam biçimi ve CHP'nin başarısı için her türlü desteği vermeye hazırız bundan gayrısı düşünülemez" yanıtını verdi.
 • 5

  Tunç Soyer ise Kocaoğlu'na teşekkür ederek kentte 15 yıldır yaptığı çalışmaların önlerini aydınlatacağını söyledi.
 • 6

  SOYER: NİHAT ZEYBEKCİ'Yİ BUGÜN ARAYACAĞIM

  SOYER: NİHAT ZEYBEKCİ'Yİ BUGÜN ARAYACAĞIM
  İzmir'in demokrasinin en güzel örneklerini verdiğine ve adaylık yarışında medeni bir rekabet ortamının yaşandığına dikkati çeken Soyer, "Ama şimdi hepsi bitti, artık bundan sonra son 2 ayı bütün gücümüzle İzmir'in insanının yüzünü daha çok güldürecek, İzmir'in oy potansiyelini daha da arttıracak çalışmalar yapacağız. Kampanya döneminde size çok ihtiyacımız var. Hep beraber yürüteceğiz, İzmir'deki oyumuzu da arttıracağız" ifadelerini kullandı.
 • 7

  Daha önceki açıklamalarında AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'ye bir yemek daveti yapacağının hatırlatılması üzerine Soyer, "Ben sadece bir niyeti ifade ettim. Bugün arayacağım, daveti yapacağım, o zaman cevabı hep beraber duyarız" diye konuştu.
 • 8

  Aziz Kocaoğlu'nun eşi Türkegül Kocaoğlu ise yeğeninin ameliyatı nedeniyle ziyarete katılamadı.
 • 9

  Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

  Gazetecilerin, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın, "Soyer'in aday gösterilmesi parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır. Babasıyla ilgili açıklama yapmasında fayda var" şeklinde açıklamalarının sorulması üzerine Soyer, şöyle konuştu:

  "Bir akılcı rasyonel açıklama bunlar. Yani 12 Eylül dönemi tabi ki çok acılı bir dönem. Tamamen dış güçlerin içinde olduğu bir dönem, darbeye o dönem hepimiz karşı çıktık. Dolayısıyla darbeyle ilgili bir şeyi tartışmanın bir manası yok, yanlıştı. Ama kardeş kanı dökülüyordu, insanlar birbirini boğazlıyordu, öldürüyordu. Çok vahşi, üzücü bir dönemdi. Ama bu dönem üzerinden bugüne dair bir şey çıkarmaya çalışmak hiç doğru değil. Bu çok yanlış, eski yaraları kaşımanın hiç bir faydası yok. Bugün yepyeni bir Türkiye, yepyeni bir kent için uğraşmak gerekiyor. Bunları geride bırakmak lazım."
 • 10

 • 11

 • 12

 • 13